Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіРоль страхової медицини і лікарняних кас на Сумщині

Введення страхування стало підсумком тривалої боротьби робітників, чому передувало вивчення умов їх праці і побуту, стану медичного обслуговування. Соціально-гігієнічні дослідження, які проводилися на промислових підприємствах, у бурякоцукровому виробництві показали низький рівень фабрично-заводської медицини, негативний вплив незадовільних виробничо-побутових умов на стан здоров’я робітників. На початку 1919 року на Сумщині проводилася активна робота щодо подальшого розвитку і вдосконаленню страхування, діяльності лікарняних кас. Особлива увага зверталася на те, щоб на кожному підприємстві були застраховані всі робітники, які б потім створили загальноміську лікарняну касу на базі однієї з існуючих кас на провідному підприємстві міста. З цією метою всюди були обрані делегати (уповноважені), які на загальноміських зборах створили єдині страхові каси. Кошти лікарняних кас складали страхові внески підприємств без сплати застрахованими будь-яких сум зі свого заробітку. Страхування також розповсюджувалося і на службовців, а перевагами медичного обслуговування користувалися члени сімей робітників і службовців.

Страхові каси надавали практичну допомогу органам охорони здоров’я в організації і поширенні мережі закладів материнства і дитинства, які були передані в їх відання органами соціального забезпечення. Насамперед – нових типів закладів: дитячих і жіночих консультацій, постійних ясел, будинків дитини, пунктів «Крапля молока» тощо. У цей період стала розвиватися зуболікарняна допомога. До цього вона була ремеслом і проводилася приватними зубними лікарями. Безкоштовна допомога надавалася лікарями загальної практики і фельдшерами, і зводилася вона до одного – видалення зубів. У 1924-1925 роках почали організовувати перші пересувні зуболікарські кабінети для обслуговування сільського населення.

Важливим напрямком діяльності страхової медицини була боротьба із соціальними хворобами. Робмеди надали допомоги в організації протитуберкульозних і венерологічних диспансерів. За допомогою піввіділів робмеду були обладнані солярії та їдальні для хворих на туберкульоз.

Страхова медицина зіграла важливу роль у період, коли необхідно було забезпечити робітників, службовців, членів їх сімей усіма видами медичної допомоги. У подальшому у зв’язку з новими завданнями, які стояли тоді перед охороною здоров’я, постановою уряду України від 27 квітня 1927 року система робмеду була ліквідована.