Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіОхорона здоров’я Сумщини в роки першої світової і громадянської воєн, відбудовного періоду

Перша світова і громадянська війна завдали значної шкоди існуючій незначній мережі закладів охорони здоров’я. Із січня 1918 року на території теперішньої Сумщини керівництвом охорони здоров’я почали займатися створені при губернських, повітових та міських радах медико-санітарні відділи. Вони вживали заходів до відбудови медичних закладів, проводили боротьбу зі спекуляцією медикаментами. Лікарі надавали медичну допомогу населенню в умовах загрозливих санітарних наслідків, викликаних війною, розрухою, нестачею продовольства, потоком біженців і безпритульних дітей, епідеміями. Через незадовільну забезпеченість медичними кадрами у ряді міст були організовані короткострокові курси медичних сестер. Особлива увага зверталася на боротьбу з епідеміями. Так, за короткий час у Роменському повіті було розширено інфекційний барак з 30 до 60 ліжок, відкрито протизаразні бараки в селах, а також шкірно-венерологічне відділення, приміщення для госпіталізації хворих натуральною віспою. Здійснювалися систематичні подвірні обходи, заходи санітарно-освітнього характеру. Приступили до подвірних щеплень населення проти хвороб. Було взято на облік медикаменти в аптеках і розподілено між медичними закладами.

Одночасно з розвитком мережі закладів охорони здоров’я здійснювалися заходи щодо боротьби за чистоту і підвищення санітарної грамотності населення. При цьому важливу роль зіграли надзвичайні санітарні комісії у населених пунктах, які забезпечували контроль за точним і неухильним упровадженням у життя всіма органами, підприємствами, закладами і установами передбачених санітарних заходів.

Уперше на Сумщині почалася організація дитячих санаторії, один з яких на 50 місць, було відкрито у 1921 році в селі Піски Роменського повіту для слабких і кволих дітей. Туди у першу чергу приймалися діти робітничої і сільської бідноти. У 1921 році у Сумах був відкритий перший шкільний санаторій, почали створюватися санаторії і для дорослих. Гостра проблема із забезпеченістю медичними кадрами потребувала створення шкіл для підготовки, насамперед, медичних сестер. Такий заклад був відкритий у 1920 році у Ромнах.

Невід’ємною частиною охорони здоров’я стала санітарна освіта населення. У 1924 році в Охтирці вже функціонував Будинок санітарної освіти, яких не було ще в повітах Харківської губернії. Сільська мережа лікувальних закладів, яка стихійно розвивалася у роки війни, голоду і епідемій, зазнала змін, набула у часи відбудованого періоду певного стабільного розвитку. Поліпшилась забезпеченість населення медичною допомогою. Значна роль у цьому належала сільським лікарям. Багато сільських хірургів значно підвищили рівень хірургічної практики