Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПерехід на «зимовий» час впливає на здоров’я людини
Перехід на «зимовий» час впливає на здоров’я людиниУ неділю, 25 жовтня, о 04:00 годині (за київським часом) в Україні відбудеться перехід на зимовий час. Це сприймається багатьма як можливість провести в ліжку зайву годинку. Проте фахівці вважають, що переведення стрілок на годину не проходить безслідно для організму.

 

   Переведення годинників впливає і на фізичний, і на психологічний стан людини. Такий перехід для організму не проходить безслідно. Він викликає так званий часовий стрес, у результаті якого відбувається короткочасний збій, – десинхроноз. Це означає, що наш внутрішній біологічний час перестає синхронізуватися із зовнішнім часом. На психологічному рівні стан десинхронозу призводить до підвищеної стомлюваності, зниження працездатності, виникає емоційна нестриманість, дратівливість, порушується сон. Це стосується всіх людей, навіть абсолютно здорових.


                                                             Хвороби загострюються

   Діюча в Україні система обчислення часу, як вважають учені, призводить до порушення життєво важливого і генетично опосередкованого ритму «неспання – сон». Особливо шкідливий вплив спостерігається на організм дітей, у яких 30-50% вранішньої частини сну припадає на найздоровішу його фазу – «швидкого» сну, що негативно впливає на формування нервової системи і розвиток мозку, – вважають медики.

 

   Застосування режиму «літньо-зимового» часу веде до насильницького пробудження українців протягом півроку на годину раніше і до неприродного ритму роботи в осінньо-зимові місяці. Це, на думку фахівців, веде не тільки до підвищення захворюваності організму, але і до загрози зростання кількості дорожньо-транспортних пригод і навіть зростання спроб суїцидів. Медики також констатують, що протягом перших п’яти діб після переведення стрілок збільшується кількість викликів «швидкої допомоги» до хворих-сердечників.

 

   Можуть загостритися такі поширені хвороби як, наприклад, гіпертонія, бронхіальна астма, виразкова хвороба шлунку, ряд ендокринних, ревматичних та інших захворювань. Пов’язано це з тим, що переведення годинників зачіпає певні фізіологічні процеси у нашому організмі. 


                                                       Десинхроноз викликає депресію

   Переведення стрілок впливає і на психологічний стан людини. Тут приєднується таке захворювання як депресія.

 

   Депресія має властивість сезонності і дуже часто розвивається у людини восени. Так влаштовано у природі, що для нашої нервової системи потрібна висока освітленість, сонце. Коли кількість сонячних днів іде на спад, то нервова система приходить у стан зниженого тонусу і це підштовхує до розвитку депресії. Перехід до зими підштовхує людину до депресії. Коли на цьому фоні відбувається ще й переведення стрілок, то це може стати тією краплею, яка переповнить чашу терпіння організму.

 

   Наш внутрішній біологічний годинник працює за інерцією. Виходить, що зовні ми вимушені жити у новому часі, з різницею в годину, а внутрішній час в організмі тече по-старому.

 

   Стан уразливості і підвищеної стомлюваності зберігається протягом 10-14 днів. Людський організм має великий запас міцності і здатний пристосовуватися. Після того, як один раз перевели стрілки на годину, організм перебудовується на новий час за два тижні.


                                                       Допоможуть організму прості поради

   Знаючи про те, що поступова перебудова організму продовжується близько двох тижнів на цей період потрібно постаратися зменшити фізичні і моральні навантаження, як на роботі, так і вдома.
Якщо є можливість, відкласти не важливі справи. А в перші дні просто необхідно дати організму більше сну. Встаючи за новим часом вранці, лягати спати потрібно за старим часом. В усякому разі, потрібно подовжити тривалість сну на годину, незалежно від того в який бік переводяться стрілки.

 

   І, звичайно, лікарі радять вживати вітаміни, зокрема вітамін С.