Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіСемінар у форматі телемосту "Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку"
Семінар у форматі телемосту "Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку"Нещодавно вже вдруге в м. Суми був проведений науково – практичний семінар у форматі телемосту Київ – Харків – Полтава - Суми "Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку”. Захід відбувся за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика, Асоціації стоматологів України, групи компаній "Медексперт”. Сумський обласний осередок АСУ теж активно долучився до організації телемосту, в якому прийняли участь 122 стоматологи області.

 

   Зі словами привітання виступив перший проректор НМАПО ім.Шупика, чл.–кор. НАМН України Юрій Вдовиченко. Він підкреслив, що форма проведення семінарів у форматі телемосту найбільш сучасна, відповідає європейським стандартам, сприяє професійному росту. Віце-президент Асоціації стоматологів України, головний позаштатний стоматолог МОЗ України, директор Інституту стоматології НМАПО ім.Шупика, доктор мед. наук, професор Олексій Павленко наголосив, що в стоматології існує ряд невирішених питань, зокрема, недосконалі стандарти та протоколи лікування стоматологічних захворювань. Також виникають нові, наприклад надання стоматологічної допомоги в умовах проведення бойових дій та особливості реабілітації поранених у щелепно–лицьову ділянку тощо. Ці важливі питання будуть розглядатися 22-23 жовтня 2015р. у м.Київ на 3-му Національному українському стоматологічному конгресі з міжнародною участю.  

 

   Доктор мед. наук, професор кафедри стоматології Інституту стоматології НМАПО ім.Шупика Ірина Мазур прочитала лекцію "Фармакотерапія в стоматології”, в якій звернула увагу на те, що стоматологи доволі часто призначають медикаменти під час лікування, не враховуючи взаємодію препаратів з іншими речовинами. Наприклад, не можна запивати антибіотик грейпфрутовим соком, перед місцевою анестезією вживати каву або алкоголь. Настоянка трави звіробою змінює біотрансформацію багатьох препаратів. Крім того, існує ефект поліпрагмазії – комплексу небажаних ефектів при застосуванні відразу декількох препаратів, наприклад антикоагулянтів та анестетиків у хворих з серцево-судинними захворюваннями. Доповідач зазначила, щоб призначати медичний препарат необхідні удосконалені протоколи надання стоматологічної допомоги, в яких будуть прописані алгоритми дій та фармакологічних призначень пацієнтам з різними соматичними захворюваннями на принципах доказової медицини. Призначаючи медикаменти, необхідно ретельно збирати анамнез та дотримуватись чіткої інструкції по їх застосуванню.


     Доктор мед. наук, професор, зав. кафедрою стоматології дитячого віку Інституту стоматології НМАПО ім.Шупика, головний позаштатний дитячий стоматолог МОЗ України та ГУОЗ м. Києва Наталія Савічук прочитала стоматологам 2 лекції: "Тактика антибактеріальної терапії у профілактиці карієсу та гінгівіту” та "Нестероїдні протизапальні препарати в стоматології”.  

 

    Лікар - стоматолог вищої категорії, викладач НМАПО ім.Шупика, член Ученої Ради ІС НМАПО ім. Шупика Світлана Хлебас розповіла присутнім про ефективність та безпечність місцевих анестетиків у стоматології.  

 

   Завдяки телемосту відбулось живе спілкування практикуючих лікарів Києва, Харкова, Полтави та Сум з науковою стоматологічною елітою. Стоматологи задавали питання, дискутували з лекторами, обговорювали нагальні проблеми.