Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіОнкоепідеміологічна ситуація та стан надання онкологічної допомоги населенню області за І півріччя 2015 року
Онкоепідеміологічна ситуація та стан надання онкологічної  допомоги населенню області за І півріччя 2015 року  Онкологічна захворюваність за І півріччя 2015 року близька до відповідного періоду минулого року і склала 199,9 на 100 тис. нас. проти 200,7. У розрізі адміністративних одиниць області показники онкозахворюваності коливаються від 240,8 на 100 тис. нас. по Недригайлівському району, 235,6 по м.Суми до 132,0 по В.Писарівському району.

 

   Реалізація Регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, в першу чергу, направлена на профілактику та ранню діагностику злоякісних новоутворень. Підсумками такої роботи є стабільно високі показники виявлених онкологічних хворих при профілактичних оглядах – 32,2% (І півріччя 2014 року – 32,3%; Україна – 29,8%), які на 3-4% вище державного показника та підвищення раннього виявлення злоякісних новоутворень до 66,6% (І півріччя 2014 року – 63,8%; Україна – 53,1%).

 

   Проведена в останні роки модернізація діагностичної бази лікувально-профілактичних закладів міст обласного підпорядкування дала змогу знизити занедбаність при діагностиці злоякісних новоутворень до 9,7% (І півріччя 2014 року – 10,2%; Україна – 15,2%). По основних внутрішніх локалізаціях пухлинного процесу (легені, шлунок) показники занедбаності (IV ст.) на 8-13% нижче від загальнодержавних.

 

   Забезпеченість ліжками для лікування онкологічних хворих в області дозволяє проводити безвідмовне спеціальне лікування в стаціонарних відділеннях закладів, які надають онкологічну допомогу.

 

   Спеціалізована онкологічна допомога надається єдиним в області закладом – обласним онкологічним диспансером. У закладі продовжується введення нових методів лікування. У червні поточного року вперше при злоякісному новоутворенні молочної залози виконана аугментація (пластика) молочної залози.

 

   Забезпечено щомісячний моніторинг рівнів онкозанедбаності в розрізі як локалізацій пухлинного процесу, так і районів області з розглядом матеріалів для оперативного реагування на селекторних нарадах управління охорони здоров’я.

 

   Надання онкологічної допомоги населенню області було розглянуто на колегії обласної державної адміністрації у липні 2015 року з прийняттям доручення, яким передбачено виділення коштів на капітальний ремонт хіміотерапевтичного відділення, завершення капітального ремонту головного корпусу (облицювання фасаду та утеплення даху) та променевого відділення №1, придбання сучасного діагностичного обладнання (ультразвукового апарату експертного класу, відеобронхоскопу).

 

   Для надання довготривалої паліативної допомоги в області наявні 4 хоспісні відділення (на базі Краснопільської ЦРЛ – 25 ліжок, проліковано 10 хворих, на базі селищної лікарні С.Будського району – 5 ліжок, проліковано 4 хворих, Лебединській ЦРЛ – 15 ліжок, проліковано 6 хворих. З квітня поточного року відкрито відділення на базі селищної лікарні Путивльського району на 15 ліжок). Для амбулаторного знеболення наявні 9 кабінетів протибольової терапії (м.Суми – 2, Конотопський район – 2, Л.Долинський – 1, Недригайлівський – 1, Сумський – 1, Тростянецький – 1, Шосткинський – 1), решта хворих отримують знеболення в маніпуляційних кабінетах поліклінік або вдома бригадами екстреної медичної допомоги (отримали знеболення 632 хворих, наркотичними препаратами – 249 хворих, у тому числі пероральними формами морфіну сульфату – 102 хворих.

 

   Аналізуючи показники онкологічної служби за І півріччя 2015 року, слід відмітити, що управлінням охорони здоров’я, обласним онкологічним диспансером разом з лікувально-профілактичними закладами області досягнуто позитивних результатів у наданні онкологічної допомоги населенню Сумщини, а саме:

- зниження занедбаності при діагностиці злоякісних новоутворень, яка на 5% менша державного показника;
- покращення своєчасної діагностики раку молочної залози на 3%;
- стабільно високі обсяги профілактичної роботи по виявленню онкохворих (на 3% вища середньої по Україні).