Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі28 липня в Україні відзначається Всесвітній День боротьби з гепатитами
28 липня в Україні відзначається  Всесвітній День боротьби з гепатитами  24 липня у сквері Тараса Шевченка відбулася акція, присвячена Всесвітньому Дню боротьби з гепатитами, «Переможемо С!». До проведення заходу долучилася Громадська організація «Клуб «Шанс», члени якої розповсюджували інформаційні матеріали. Для учасників АТО проводився скринінг за допомогою швидких тестів, наданих в якості медичної допомоги МБФ «Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».

 

   На місці проведення акції відбувся брифінг для журналістів за участю начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Сергія БУТЕНКА, обласного інфекціоніста Ірини ТРОЦЬКОЇ, завідувача обласним гепатологічним центром Володимира РЯБІЧЕНКА, керівника ГО «Клуб «Шанс» Олексія ЗАГРЕБЕЛЬНОГО і учасника АТО – Юрія КРИВОНОСА , який пройшов тестування на гепатит С.

 

   Як повідомила обласний інфекціоніст, – гепатит для Сумщини – гостра проблема, адже лише в цьому році виявлено 213 хворих. Завдяки хорошій діагностичній можливості маємо високу виявляємість. Модель організації медичної допомоги хворим на вірусні гепатити в нашому регіоні лягла в основу способу розв’язання проблеми в Україні. Адже державною програмою для противірусного лікування передбачено використання потенціалу вже існуючих гепатологічних центрів або створення таких структур в тих областях, де вони відсутні. Далі, Ірина ТРОЦЬКА надала практичні рекомендації щодо профілактики та діагностики вірусних гепатитів, а також інформувала присутніх про алгоритм дій у випадку виявлення інфекції.

 

   Сергій БУТЕНКО зазначив, що на 01.07.2015 року на диспансерному обліку у гепатологічному центрі обласної інфекційної лікарні перебуває 2 855 хворих на хронічні вірусні гепатити, потребує лікування – понад 1 400 осіб. Завдяки активній позиції та високому потенціалу регіону у 2015 році виділена одна з найвищих по державі квот на закупівлю противірусних препаратів. Розпочато лікування за державний кошт 176 пацієнтів. Як сказав посадовець: «Управління охорони здоров’я робить все для того, аби вилікувати хворих».

   

   Подібні заходи дозволять створити надійну основу для профілактики гепатиту.