Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посилання



Для громадян, що змушені покинути свої оселі



Близькосхідний респіраторний коронавірусний синдром – (mers)
Близькосхідний респіраторний коронавірусний синдром – (mers)Новий коронавірус, який офіційно отримав назву «Близькосхідний респіраторний коронавірусний синдром» («Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus» (MERS-CoV), останнім часом змушує говорити про себе все частіше і частіше, адже віднедавна він раптово підкорив світ і розповсюджується дуже швидко. Інфекційне захворювання, викликане ним, вперше було зареєстроване в Саудівській Аравії у 2012 році, коли забрало життя 60-річного чоловіка. Відтоді за даними Європейського центру з профілактики та контролю за захворюваннями на 24 червня цього року у 26 країнах світу зареєстровано 1373 випадки інфікування людини коронавірусною інфекцією (MERS-CoV), з них – 528 закінчилися смертю. Нові випадки продовжують реєструватися в Саудівській Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратах і Південній Кореї. За інформацією станом на 02.07.2015 кількість інфікованих MERS-CoV у Південній Кореї становила 183 особи, із них 32 летальних випадки (18%), під медичним спостереженням залишаються більше 2,4 тисяч контактних осіб.

 

   За спостереженнями ВООЗ новий коронавірус передається від людини до людини після тісного і тривалого контакту. Інкубаційний період, як вважається на даний момент, становить 7–14 днів. У більшості випадків інфекція вражає літніх чоловіків. Відомі мікробіологи і фахівці з інфекційних захворювань зазначають, що найчастіше інфікування відбувається в лікарнях, як це, наприклад, трапилося у Франції. При цьому люди перебували в лікарнях з інших причин. Можна зробити припущення, що деякі супутні захворювання можуть зробити людей більш уразливими до зараження MERS-CoV, як, наприклад, цукровий діабет, ожиріння, гіпертонічна хвороба.

 

   У багатьох хворих, інфікованих МЕRS-інфекцією, розвивається пневмонія з тяжким перебігом. У підтверджених випадках у пацієнтів спостерігалися такі симптоми, як жар, кашель, задишка, важке дихання. Достеменно невідомо, чи є ці симптоми типовими для даного захворювання. Через відсутність більш-менш конкретної інформації про нову інфекцію поки що не доводиться говорити про якесь специфічне лікування. Головним чином, у процесі лікування робиться наголос на відновлення функції дихальних шляхів. Коронавірус чутливий до препаратів, які використовуються для лікування інших вірусних інфекцій, у тому числі – вірусного гепатиту С.

 

   Якщо Ви плануєте поїздку на Близький Схід, експерти ВООЗ вважають, що не треба відмовлятися від своїх планів, але при цьому рекомендують дотримуватися запобіжних заходів під час поїздок і стежити за станом свого здоров'я. Насамперед, потрібно дотримуватися елементарних правил гігієни, зокрема: часто мити руки з милом або протирати їх протягом дня дезінфікуючими серветками; намагатися не торкатися брудними руками очей, носа, рота; уникати тісного і тривалого контакту з хворими на ГРВІ людьми; уникати великого скупчення людей.

 

   При перших ознаках ГРВІ негайно зверніться до лікаря (терапевта чи інфекціоніста); використовуйте носовичок, коли кашляєте або чхаєте; у присутності хворого носіть захисні маски, змінюючи їх кожні дві години; уникайте контакту з оточуючими, щоб не заразити їх.

 

   Якщо після відвідування країн Близького Сходу дають про себе знати ознаки застуди або температура, і ці симптоми значно посилюються, стає важко дихати і з'являється кашель, потрібно негайно звернутися до медичних працівників для проведення вчасної діагностики та надання кваліфікованої допомоги. Необхідно обов'язково надати інформацію лікарю про те, де саме Ви відпочивали або подорожували. 

 

   Ситуація щодо МЕRS-інфекції перебуває на контролі Державної санітарно-епідеміологічної служби України. З переліком країн, де було зареєстровано небезпечні інфекційні захворювання людей у попередні місяці, можна ознайомитися на сайті Держсанепідслужби України.