Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіКардіологічна допомога населенню: напрацювання та перспективи
Кардіологічна допомога населенню: напрацювання та перспективи19 березня на базі Сумської обласної дитячої клінічної лікарні пройшла обласна конференція, присвячена стану надання кардіологічної допомоги населенню Сумської області за підсумками минулого року та завданням на 2014 рік. Ініціаторами та організаторами заходу виступили управління охорони здоров’я облдержадміністрації та Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України.

 

Учасників зустрічі – районних терапевтів, кардіологів, неврологів, завідуючих терапевтичними відділеннями та відділеннями загальної практики сімейної медицини – привітала головний терапевт управління охорони здоров’я Інеса Савенко. Вона побажала присутнім плідної роботи та набуття нових знань.

 

Основним доповідачем конференції став професор Інституту кардіології імені академіка М.Д. Стражеска Олег Сичов. Науковець прочитав присутнім дві лекції на тему «Надання допомоги хворим з аритмією в Україні: реальність та перспективи» та «Доповнення 2013 року до рекомендацій з ведення хворих з фібриляцією передсердь».

 

«У державі спостерігається позитивна динаміка захворюваності на аритмії та порушення ритму серця. Саме такі загрозливі аритмії як фібриляція передсердь та шлуночкова аритмія можуть стати причиною раптової серцевої смерті та виникнення гострих порушень мозкового кровообігу. Позитивна динаміка наявна і в питанні імплантації кардіостимуляторів та їх заміні. В Україні функціонує 36 центрів, де проводиться інтервенційне лікування порушень ритму серця, у тому числі й на Сумщині», – наголосив Олег Сичов під час свого виступу. Детально лектор зупинився і на фібриляції передсердь – однієї з найбільш розповсюджених аритмій і важливому фактору ризику кардіоваскулярних ускладнень.

 

Обласний кардіолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Марцовенко зосередив увагу присутніх на організації надання допомоги хворим на аритмії. З особливостями серцево-легеневої та серцево-мозкової реанімації та підготовкою хворих до відновлення синусового ритму ознайомив доктор медичних наук, старший науковий співробітник відділу реанімації та інтенсивної терапії Інституту кардіології Олег Іркін. За його словами, раптова кардіальна смерть займає 36% серед усіх причин смертей, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями. Доктор медичних наук розповів про невідкладні дії при зупинці кровообігу, алгоритм кардіоцеребральної реанімації, виживаємість пацієнта після проведення реанімаційних заходів тощо. Завідуючий лабораторією наукового центру Сергій Лизогуб виступив з доповіддю щодо інтервенційної методики лікування аритмій.

 

Учасники конференції мали можливість поставити запитання до виступаючих, обговорити теми доповідей та обмінятися досвідом. По закінченню зустрічі учасникам вручили сертифікати.

 

Кардіологічна допомога населенню: напрацювання та перспективи
Кардіологічна допомога населенню: напрацювання та перспективи