Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВажливість імунізації вакциною БЦЖ новонароджених

Важливість імунізації вакциною БЦЖ новонародженихТуберкульоз займає одне із перших місць у світі за показниками захворюваності та смертності. Щороку на туберкульоз у світі хворіє понад 9 мільйонів осіб. Захворюваність в Україні у 2013 році склала 68,1 на 100 тис. населення. На Сумщині − 56,6 серед дорослого населення та 10,2 на 100 тис. населення серед дітей.

 

Збудник захворювання – мікобактерія (або палочка Коха) − викликає розвиток характерного запалювального процесу в уражених органах. Діти складають 7-8% від усіх зареєстрованих хворих. Особливо чутливі до захворювання маленькі діти. Зараження відбувається від дорослих хворих, які виділяють палочку туберкульозу в навколишнє середовище з харкотинням при чханні, кашлі або розмові. Проте лише 5-15% заражених людей хворіють. В інших осіб виробляється імунітет, при наявності якого людина не хворіє, хоча збудник залишається в організмі.

 

Імунізація вакциною БЦЖ у ранньому віці знижує захворюваність у 15 разів і попереджує розвиток тяжких форм туберкульозу. Імунна система дитини готова до вакцинації з моменту народження. Зазвичай вакцинація проводиться на 3-7 добу, при цьому чим раніше проведена дана процедура, тим раніше імунна система організму «познайомиться» зі збудником туберкульозу і ефективніше реагуватиме на контакт з інфекційним агентом.        

 

Повноцінний протитуберкульозний імунітет формується у дитини до року. Критерієм успішної імунізації вважається поява рубця на плечі, на місці введення вакцини, – наслідок перенесення локального шкірного туберкульозу. Дуже маленький, майже непомітний рубець свідчить про недостатню імунізацію.  

 

В Україні існує два різновиди вакцини: БЦЖ та БЦЖ-М. Вакцину БЦЖ використовують для вакцинації здорових новонароджених дітей з масою тіла не менше 2500 г. БЦЖ-М вводять дітям з масою тіла менше 2500 г.           

 

Вакцина містить живі ослаблені тваринні мікобактерії і випускається у сухому вигляді. Перед використання вакцину розводять стерильним фізіологічним розчином, який додається до препарату. Для щеплення використовують спеціальний туберкуліновий шприц об’ємом 1 мл. Вакцина вводиться строго внутрішньошкірно на границі верхньої і середньої третини зовнішньої поверхні лівого плеча. Місце введення вакцини не можна обробляти йодом та іншими дезінфікуючими розчинами, а також накладати пов’язку, видавлювати вміст пухирця. Якщо пухирець лопнув, його також не можна нічим обробляти, з часом він підсохне і перетвориться на кірочку. Її не можна видаляти або терти, оскільки це може порушити місцевий інфекційний процес.

 

Необхідно розуміти наступне: від туберкульозу не застрахована жодна людина, не дивлячись на соціальний статус чи рівень достатку, особливо маленька дитина. Відтак, варто пам’ятати про важливість та обов’язковість вакцинопрофілактики усіх новонароджених дітей.