Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіУкуси отруйних змій

Укуси отруйних змійЗміїна отрута – складний комплекс біологічно активних ферментів, що містять ряд речовин із високою токсичністю, які викликають порушення передачі нервових імпульсів у нервово-м’язових з’єднаннях і тим самим обумовлюють млявий параліч дихальної мускулатури.

 

Смерть від укусу отруйної змії настає внаслідок зупинки дихання. У цих отрутах присутній холинестеразний фермент, що прискорює розвиток паралічу, а також ферменти, що викликають геморагічні набряки, обумовлені підвищенням судинної проникності та порушенням згортування крові.

 

Вивільнення з організму ураженого біологічно активних речовин (гістаміну, брадикініна, ендорфінов тощо) призводить до падіння артеріального тиску, збільшення судинної проникності, порушення трофіки тканин та інших проявів, що впливають на життєво важливі функції організму – серцево-судинну й ендокринну системи, кров і органи кровотворення, печінку та нирки.

 

Перша допомога при укусі змії

 

Перенесіть потерпілого в тінь, покладіть так, щоб голова була нижче рівня тіла, з метою поліпшення мозкового кровообігу; негайно приступіть до відсмоктування отрути з місця укусу.

 

Енергійне своєчасне відсмоктування протягом 5-7 хвилин дає можливість видалити до 40% отрути, однак через 15-30 хвилин удається видалити тільки 10% отрути. При укусі в руку відсмоктування може проводити сам потерпілий. При наявності ранки в роті або каріозних зубах відсмоктування ротом неможливо. Зробіть нерухомою уражену кінцівку (накладенням шини) для зменшення надходження отрути до лімфатичної системи. При необхідності слід провести штучне дихання, забезпечте спокій потерпілому, дайте велику кількість рідини (міцний чай, кава) для нормалізації водно-сольового балансу, обробіть місце укусу антисептиками та накладіть тугу стерильну пов'язку і якомога швидше доставте постраждалого до лікувального закладу.

 

Категорично забороняється накладання джгута! Небажані і розрізи в місці укусу, тому що вони призводять до утворення довготривалих незагойних виразок та сприяють розвитку вторинної інфекції. Вживання спиртних напоїв протипоказано, оскільки алкоголь  може тільки погіршити стан постраждалого.