Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВсеукраїнський тиждень діагностики раку шкіри

Всеукраїнський тиждень діагностики раку шкіриЗ ініціативи Міністерства охорони здоров’я України в період з 13 по 20 травня пройде Всеукраїнський тиждень діагностики раку шкіри. Протягом вказаного періоду близько 700 державних і приватних лікувально-профілактичних закладів безкоштовно обстежуватимуть населення на наявність меланоми та немеланомних пухлин.

 

Саме ці захворювання виявляються найчастіше з-поміж усіх видів онкозахворювань, серед них найнебезпечнішою є меланома. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі реєструють понад 200 000 випадків захворювання на меланому шкіри і близько 65 000 спричинених нею смертей. За даними медичної статистики, лише в 2010 році в Україні захворіло на меланому 2829 осіб, 1070 з них померло. Смертність від меланоми складає майже 95 %, тоді як у Європі – лише 5 %. І що важливо, такий сумний показник зумовлений не відсутністю методів лікування, а несвоєчасним діагностуванням меланоми серед населення. Саме тому одна з основних цілей Всеукраїнського тижня діагностики раку шкіри – своєчасне виявлення дерматоонкологічних захворювань серед населення.

 

Цього року ініціатива Міністерства охорони здоров’я України вперше пройде на міждисциплінарному рівні, адже до неї долучаться не тільки дерматовенерологи та онкологи, але й терапевти, офтальмологи і сімейні лікарі. Загалом близько 25 000 українських лікарів об’єднають свої зусилля, щоб надати українцям безкоштовний доступ до сучасних скринінгових методів обстеження пігментних новоутворень шкіри. Це дозволить значно покращити виявлення раку шкіри на ранніх стадіях та суттєво знизити смертність від цієї групи захворювань Адже відомо, що кількість сонячних днів влітку за останні роки зросла, а інтенсивність сонячного випромінювання перевищує усі допустимі норми. У зв'язку з цим необхідно формувати у населення відповідальне та уважне ставлення до наявних новоутворень на шкірі зокрема родимок.


Мелонома — злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів пігментних клітин, що виробляють меланіни. Один з трьох різновидів раку шкіри і самий небезпечний з них. Переважно локалізується в шкірі, рідше  — сітківці ока, слизових оболонках (ротова порожнина, вульва, пряма кишка). Одна з наибільш небезпечних злоякісних пухлин людини, часто рецидивуюча та метастазуюча лімфогенним і гематогенним шляхом майже в усі  внутрішні органи людини.

 

Існує ряд рекомендацій, виконання яких дозволить зменшити ризик виникнення злоякісних пухлин шкіри:

- повне виключення перебування на пляжі в період з 10 до 16 годин;

- відмова від відвідування соляріїв;

- категорично не допускати перебування на пляжі дітей у віці до 3-х років;

- використання сонцезахисного одягу - капелюхів з широкими полями, сорочка з довгим рукавом і сонцезахисних окулярів;

- категорично не заклеювати родимки пластиром;

    - проведення самостійного огляду шкіри з метою виявлення підозрілих

      новоутворень, при виявленні новоутворень на шкірі потрібно негайно

      звернутися до лікаря дерматолога;

- у разі травми родимки негайно звертатися до лікаря дерматолога.


Особам, які бажають отримати консультацію, слід звертатися до кабінету дерматовенеролога центральних районних та міських лікарень щодня, крім вихідних з 8.00 до 15.00, а також до диспансерного відділення обласного шкірно-венерологічного диспансеру (м. Суми, вул. Привокзальна, 31).