Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЗахисти себе - вакцинуйся!

Захисти себе - вакцинуйся!У рамках Європейського тижня імунізації, який триває в Україні з 22 по 27 квітня, в обласному прес-клубі розповіли про проблеми та переваги вакцинації, імунопрофілактику дорослого та дитячого населення в області.

 

За словами завідувача кафедри інфекційних хвороб СумДУ, доктора медичних наук, професора Миколи Чемича, проблема вакцинації досить актуальна та гостра, оскільки інфекційні хвороби досі залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. Відтак метою Тижня імунізації є привернення уваги громадськості до проблеми імунопрофілактики, розширення обсягів щеплень, зміцнення системи імунізації в державі, забезпечення здорового старту кожної дитини та безпеки життєдіяльності держави шляхом підвищення обізнаності населення з питань вакцинації.

 

Як повідомила начальник відділу організації Держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Сумській області Валентина Тищенко, вакцина для жителів міста й області безкоштовна, оскільки з 2001 року вона закуповується за рахунок державного бюджету. «У Сумській області не зареєстровано жодного летального випадку після проведення щеплення, не зафіксовані і випадки ускладнень після вакцинування людини. Щороку в області проводиться близько 240 000 щеплень», – зазначила Валентина Тищенко.

 

Обласний інфекціоніст Ірина Троцька нагадала присутнім про обов’язкові профілактичні щеплення від 10 інфекційних хвороб – дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції. Особливо відповідальним є своєчасне вакцинування дитини відповідно до календаря профілактичних щеплень.

 

У рамках цьогорічного Тижня імунізації в області проводяться «круглі столи» та прес-конференції, конкурси творів серед старшокласників на тему «Щепитися значить вберегтися», конкурси санітарних бюлетнів і стінних газет «Захисти свій світ – вакцинуйся!» серед закладів охорони здоров’я та медичних навчальних закладів області. Крім того, проходять зустрічі лікарів із вчителями та батьками з обговоренням актуальних питань імунізації та вакцинопрофілактики.