Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Декабрь 2019 (2)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (12)
Август 2019 (11)
Июль 2019 (29)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Саме від того, як суспільство ставиться до людей, яким з тих чи інших причин важко або неможливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Інвалідність – це соціальне явище, а не захворювання чи вирок. Та й не вимагають особи з інвалідністю чогось особливого, лише елементарне – можливість жити серед людей, бути в суспільстві та відчувати себе людьми. Як доводить практика, люди з особливими потребами можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, які надихають своїм прикладом багатьох, зокрема й абсолютно здорових людей.

Питома вага осіб з інвалідністю в Сумській області становить близько 5% від усіх мешканців.

Управлінням охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації визначена чітка стратегія і тактика медичного обслуговування людей з інвалідністю, що затверджено в Обласній комплексній програмі соціального захисту населення на 2017-2021 роки.

За останні роки рівень первинної інвалідності в Сумській області є значно нижчим від загальнодержавного. За 9 місяців 2019 року вперше визнано особами з інвалідністю 2 385 осіб, у тому числі працездатного віку – 81,4%. Основними причинами інвалідності у дорослих є новоутворення, у тому числі злоякісні (28,9%), хвороби системи кровообігу (19,3%), хвороби кістково-м’язової системи (13,5%), травми (8,6%), розлади психіки та поведінки (4,9%).

Наша держава взяла на себе та виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання ряду пільг, конституційно гарантовано рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній та соціальній сферах життя суспільства. Державою створено комплекс законів, які регулюють практично всі аспекти життя людей з інвалідністю.

Індивідуальними програмами реабілітації охоплено 99,9% осіб з інвалідністю (по Україні за 2018 рік – 97,7%), відновною терапією – 100%.

До надання медичної та медико-соціальної експертної допомоги населенню області залучаються заклади охорони здоров’я всіх рівнів: Департамент соціального захисту населення, Центр зайнятості, Фонд соціального захисту інвалідів, Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування.

Верховною Радою України прийняті базові закони, які заклали правове підґрунтя для здійснення державної підтримки осіб з вадами здоров'я, вирішення питань їх комплексної реабілітації та інтеграції в суспільство, зокрема Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Цим Законом насамперед визначено право на медичну допомогу, реабілітацію і санаторно-курортне лікування, забезпечення безперешкодного доступу до інформації, працевлаштування, освіту, матеріальне забезпечення, соціально-побутове обслуговування, забезпечення автомобілем, кріслами-колясками, протезно-ортопедичними виробами та інше.

Медична реабілітація осіб з інвалідністю проводиться в закладах охорони здоров’я області за місцем проживання та в обласних закладах. У кожній лікувальній установі  ведеться облік осіб з інвалідністю, які потребують медичних та технічних засобів реабілітації.

За рахунок державного бюджету здійснюється реалізація низки програм соціального захисту осіб з інвалідністю. Серед них такі, як забезпечення протезно-ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, санаторно-курортне оздоровлення, тощо.

Протягом 9 місяців 2019 року протезні вироби, ортопедичне взуття, колісні крісла отримали 754 особи з інвалідністю. Переважну більшість технічних засобів та виробів медичного призначення придбано за кошти лікувальних закладів.

Медичне обслуговування осіб з інвалідністю проводиться в амбулаторно-поліклінічних умовах закладів охорони здоров'я. Фахівцями реабілітаційних та лікарсько-консультативних комісій щороку оглядається близько 30 тисяч хворих. У лікувальних закладах виділено 508 ліжок, що виконують функцію реабілітаційних, на яких щороку отримують відновне лікування понад 14 тисяч хворих та осіб з інвалідністю згідно з  рекомендаціями медико-соціальних експертних комісій.

Медична реабілітація є підготовчим періодом до проведення професійної та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю, тобто повноцінної інтеграції в суспільстві.

При бажанні хворого працювати або навчатися, фахівцями медико-соціальних експертних комісій та державної служби зайнятості, які залучаються до роботи МСЕК, розробляються заходи професійної та трудової реабілітації, при цьому враховуються його здібності та побажання, особливості мережі робочих місць у районі проживання. В центри зайнятості, управління соціального захисту населення надсилаються копії індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю з рекомендаціями їх раціонального працевлаштування. Лише за 9 місяців 2019 року визначено рекомендації на працевлаштування 1468 осіб з інвалідністю, профнавчання – 290. Контроль за їх працевлаштуванням здійснюється медико-соціальними експертними комісіями: за 9 місяців 2019 року на 70 перевірених підприємствах області усі 2075 осіб з інвалідністю працевлаштовані раціонально.

Створення належних умов для усіх видів реабілітації дають змогу особам з інвалідністю реалізувати особистий потенціал, щоб відповідно до віку, досвіду, кваліфікації, фізичних та інтелектуальних можливостей забезпечувати своєю працею власний добробут та добробут своєї сім’ї, повноцінно включатися до усіх аспектів життя.