Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПІДСУМКИ РОБОТИ СТОМАТОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ОБЛАСТІ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2018 РОКУ

Головний стоматолог області Володимир Савченко зупинився на питаннях щодо організації стоматологічної допомоги в області. По-перше, необхідність відновлення мережі стоматологічної допомоги на первинній ланці. По-друге, складним залишається питання безкоштовного зубопротезування пільгових контингентів, до яких додалася і група захисників України – учасників АТО, які потребують стоматологічної реабілітації, а бюджетного фінансування не вистачає усім потребуючим. По-третє, згідно реформи з 2019 року заклади вторинного та третинного рівня не будуть фінансуватися державою, за винятком декретованих контингентів, тому стоматологам якомога швидше необхідно навчитися заробляти кошти, вводити платні послуги у межах чинного законодавства. Обмеження фінансування окреслило четверте питання – різке зменшення обсягів планової санації та профілактичних заходів, які мають вкрай важливе місце у стоматологічному здоров’ї суспільства, проте у державі програма профілактики відсутня, – зауважив головний фахівець.

Володимир Савченко проаналізував роботу стоматологічної служби області за 9 місяців 2018 року та відмітив зменшення лікувально-профілактичних показників серед населення області, у першу чергу серед дитячого, адже скорочені посади стоматологів на первинній ланці та обмежене фінансування не дає змоги провести планову санацію в організованих дитячих колективах у повному обсязі. Питома вага профілактично оглянутих дітей до прикріпленої території зменшилася з 65,3% за 9 міс. 2017 р. до 63,4% за 9 міс. 2018 р. Недостатній рівень профілактичної роботи призводить до збільшення питомої ваги потребуючих лікування. За 9 місяців 2018 року вона погіршилася з 34,4% до 36,2%, але залишається значно кращою за аналогічний показник по Україні. Питома вага санованих дітей зменшилася з 81,7% за 9 місяців 2017 року до 71,6% за 9 місяців 2018 року.

За 9 місяців 2018року проведена робота по стоматологічній реабілітації ООС (АТО). Оглянуто 49 (39,8%) інвалідів АТО, 5 792 учасники бойових дій АТО. Серед них потребувало протезування 527 осіб, за звітний період було запротезовано 2 інваліди АТО та 274 УБД АТО. Ортопеди області в змозі запротезувати всіх потребуючих, але брак фінансування зберігає чергу на зубне протезування УБД АТО, яка станом на 01.10.2018 року склала 141 особу.

Завідувач стоматологічним відділенням СОКЛ А. Чередниченко ознайомив присутніх зі структурою захворюваності стоматологічної патології щелепно-лицьової ділянки. Так, за 9 місяців 2018 року екстрено госпіталізовано 77,7% пацієнтів, з них 25,2% – сільські мешканці. Запальні процеси щелепно-лицьової ділянки залишаються на першому місці у структурі захворюваності, далі йдуть травми та пухлиноподібні захворювання.

Головний лікар Охтирської стоматологічної поліклініки В. Корабельська поділилася досвідом роботи закладу в умовах реформування, підкреслила, що через обмежене фінансування збільшили обсяг надання спецрозрахункових послуг. Після неодноразового звернення до органів влади, з місцевого бюджету було виділено 40 000 грн на придбання профілактичних засобів, які використовуються дітям в реабілітаційному центрі м. Охтирка. Активно проводиться санітарно-освітня робота в організованих дитячих колективах з метою гігієнічного навчання догляду за порожниною рота та інші заходи, які мотивують дітей займатися профілактикою стоматологічних захворювань.

Лікарі-стоматологи виступили з цікавими доповідями про ретенційні кісти слинних залоз (Н. Мещанінова – лікар-стоматолог-хірург СОКСП), про стан краєвої адаптації пломбувальних матеріалів в залежності від дизайну краю (Ю. Сміянов – завідувач стоматологічним відділенням СМКСП).

Наприкінці семінару було підбито підсумки роботи та сформульовані задачі з покращення роботи стоматологічної служби області.