Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНАВЧАЮТЬСЯ РЕЄСТРАТОРИ

У період з 25 по 31 жовтня у закладі навчають реєстраторів та медпрацівників роботі з електронною реєстратурою та використанні її на практиці. В Центрі було створено комп’ютерний клас. Кожного дня навчаються три групи, заняття тривають дві години. Проводить навчання представник компанії Helsi, менеджер з провадження Олександр Сергійчик (м. Київ).

Відпрацьовуються питання електронного запису пацієнтів до лікаря, ведення електронної картки пацієнта та інше.

Helsi – одна із медичних інформаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки можуть обирати на ринку і встановлювати в себе.

Електронна система охорони здоров’я eHealth – це система, яка допомагає пацієнтам отримувати, а лікарям – надавати якісні медичні послуги. А ще – дозволяє контролювати, наскільки ефективно витрачаються виділені на охорону здоров’я державні кошти і запобігати зловживанням.

«Електронне здоров’я» – складна система, яка буде поступово впроваджуватися протягом кількох років. Спочатку вона охопить первинну ланку медицини – сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Пацієнти укладають декларації із обраними лікарями і лікарі реєструють ці декларації в системі (на сьогодні зареєстровано вже 146 129 (54,8%) сумчан). Таким чином, держава зможе оплачувати лікарю за кожного пацієнта, а пацієнт отримає гарантовані державою безкоштовні медичні послуги. Так система «Електронне здоров’я» допоможе реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом».

У майбутньому система eHealth дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Вже не буде потреби у паперових медичних картах і друкованих довідках, які губляться і забуваються. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які не можна буде ні загубити, ні підробити. Система міститиме всю медичну історію пацієнта і вона буде доступна як пацієнту, так і його лікарям.

А державні органи розумітимуть, куди слід витрачати державні кошти, щоб це приносило максимум користі, адже система накопичуватиме велику кількість статистики про захворювання і лікування. У результаті, українці будуть отримувати за державний кошт більше якісних медичних послуг.

В Україні система складатиметься з центрального компонента (ЦБД) – він відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації – та медичних інформаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки можуть обирати на ринку і встановлювати в себе.

Центральний компонент контролюється державою. Адміністратором системи eHealth є створене державне підприємство «Електронне здоров’я». Адміністратор вимагатиме від розробників МІС дотримуватися вимог до надійності, безпеки та конфіденційності даних, якими їх системи обмінюватимуться з центральним компонентом. Система також пройде сертифікацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Медичні заклади зможуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента системи «Електронне здоров’я». При цьому комерційні МІСи гарантовано надають базовий пакет електронних сервісів.