Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіШКОЛА ОРГАНІЗАТОРІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
ШКОЛА ОРГАНІЗАТОРІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

5 липня 2018 року відбулася "Школа організаторів охорони здоров’я".


Тема навчання: «Функціонування терапевтичної служби в умовах реформування», у тому числі, зроблено акцент на змінах фінансового забезпечення, законодавчій базі і алгоритмі реформування первинної ланки, підписанні декларацій з населенням.


На навчання були запрошені головні лікарі лікувально-профілактичних закладів, у тому числі приватної форми власності, що надають первинну допомогу, міських та центральних районних лікарень, обласних лікарень (дитячої та для дорослих).


Питання реформування надто важливе у теперішній час. Реформування галузі охорони здоров’я в області здійснюється у відповідності до середньострокового Плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р.


На постійному контролі управління охорони здоров’я залишається взаємодія з районними державними адміністраціями та міськими виконавчими комітетами по вирішенню проблемних питань. Основні напрямки розвитку охорони здоров’я обговорення на сумісних нарадах.

 

З питань реформування охорони здоров’я протягом останнього часу прийнято:

- 4 Закони,

- 15 постанов Кабінету Міністрів України,

- 24 розпорядження Кабінету Міністрів України,

- 13 наказів МОЗ України.


А також відповідні розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації та накази управління охорони здоров’я.


Первинна ланка розпочала реформу.

По кожному району області та в містах обласного значення змодельована оптимальна мережа закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування населення у сільській місцевості, відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.02.2018 № 178/24 «Про затвердження Порядку формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги» з урахуванням особливостей районів та презентована у Міністерстві охорони здоров’я України 16.04.2018.


План спроможних мереж надання первинної допомоги Сумської області погоджено 03.05.2018 (лист Міністерства охорони здоров’я України від 04.05.2018 № 19.1-07-760/71313) та затверджено розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від № 22.05.3028 № 311-ОД

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року 983 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоровя у сільській місцевості» для області передбачено 105,5 млн. гривень., які будуть спрямовані на будівництво 13 амбулаторій (6 – групової практики та 7 – монопрактики).


На первинній ланці працюють 550 лікарів (майже 13% від загальної кількості), які повинні лікувати біля 80% випадків всіх захворювань без залучення первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги.


505 лікарів уклали 142,5 тис. декларацій з пацієнтами.


Найбільше заключено декларацій в районах: Буринському – 12296 (50,8% від населення району), Липоводолинському – 7957 (42,9 %), Ямпільському – 6 027 (25,6%), Краснопільському – 6341 (24,2%), Сумському – 15 578 (24%).

 

Найменше – у Конотопському районі – 1 497 (1,3% від населення району), у т.ч. м. Конотоп – 121 (0,1%) за рахунок міської лікарні (ЦРЛ – 0), Шосткинському – 3 483 (3,6%), м.Суми - 10 343 (3,9%), м.Ромни - 0.


27 червня на офіційному сайті НСЗУ з’явилися договори з 12 приватними закладами, які будуть надавати первинну медичну допомогу пацієнтам за державні кошти, серед яких - ТОВ «Мій лікар», м. Кролевець.


Про результативність роботи та ефективність взаємодії закладів всіх рівнів свідчать підсумки роботи закладів охорони здоров’я. За результатами рейтингової оцінки стану здоров’я населення, доступності та якості медичної допомоги, профілактичної роботи, ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я областей України у 2017 році Сумська область посіла 2-е місце по Україні.

Але за моніторингом підписання декларацій на сьогодні область знаходиться на останньому місці. Це вимагає від управління, організаторів охорони здоров’я, керівників лікувальних закладів усіх форм власності, запрошених на нараду, переглянути законодавчу базу для активізації роботи, визначеної Стратегією дій Уряду.


На школі організаторі обговорені наступні питання:

1.Алгоритм реєстрації комунальних неприбуткових підприємств.


2.Особливості організації роботи терапевтичної служби в рамках реалізації нової нормативної бази.

 

3.Забезпечення лікарськими засобами хворих відповідно до Урядової програми «Доступні ліки».


4.Розрахунок доходів та видатків надавача первинної допомоги у 2018 році відповідно до інструкції, оприлюдненої Міністерством охорони здоров'я. Фінансовий план надавача первинної медичної допомоги.


5.Організація диспансерного нагляду за хворими з серцево-судинною патологією в умовах реформування.


6.Комплексні рішення для ефективної організації лабораторних досліджень.


7.Організація екстреної та невідкладної допомоги хворим. Проблеми, ризики, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку.


8.Основні аспекти запровадження електронної системи e-Heals, підписання декларацій з населенням та міжнародної класифікації первинної допомоги ІСРС-2 в умовах реформування галузі.


Пакет розглянутої нормативної бази розісланий учасникам наради в електронному вигляді.


За результатами наради надані наступні доручення головним лікарям центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, закладів охорони здоров'я об’єднаних територіальних громад, керівникам закладів охорони здоров'я приватної форми власності у межах компетенції та в установленому чинним законодавством порядку:


1) до 01.08.2018 ухвалити рішення, необхідні для адміністративної та господарської автономізації закладів охорони здоров'я;


2) до 01.08.2018 забезпечити комп’ютерною технікою, доступом до мережі Інтернет кожного лікаря первинної ланки;


3) протягом 2018р привести матеріально-технічний стан закладів первинної ланки у відповідність до табелю технічного оснащення;


4) до 01.08.2018 опрацювати питання щодо встановлення додаткових соціальних гарантій, у тому числі запровадження мотиваційних пакетів для медичних працівників первинної ланки;


5) ативізувати проведення інформаційної кампанії з впровадження реформи системи охорони здоров'я (друк та розповсюдження інформаційних матеріалів, які надходитимуть з Міністерства охорони здоров'я України) з метою проведення роз'яснювальної роботи з населенням області про впровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров'я.


Матеріали школи організаторів направлені всім присутнім на заході та доведені до відома всім медичним працівникам підпорядкованих закладів.

 

ШКОЛА ОРГАНІЗАТОРІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я