Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіМЕДИЧНА РЕФОРМА У СУМАХ: ЧОГО ЧЕКАТИ ПАЦІЄНТАМ ТА МЕДИКАМ

МЕДИЧНА РЕФОРМА У СУМАХ:  ЧОГО ЧЕКАТИ ПАЦІЄНТАМ ТА МЕДИКАМ У вівторок, 27 лютого у Сумах відбувся медичний форум, під час якого говорили про впровадження медичної реформи у Сумах.

 

На заході були присутні заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ, секретар міської ради Андрій БАРАНОВ, в.о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО, директор медичного інституту СумДУ Андрій ЛОБОДА, а також депутати міської ради, медики та пересічні городяни.


В.о. начальника відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко розповіла про нормативні аспекти реформування первинної ланки охорони здоров’я. Зокрема, зосередила увагу на змінах, які чекають на пацієнтів та самих лікарів.


Що стосується перших, то, за словами в.о. начальника відділу охорони здоров’я, держава прозоро покриватиме усі витрати у межах гарантованого пакету напряму конкретному лікареві або медичному закладу; громадянин зможе обрати будь-якого лікаря якому довіряє, незалежно від місця проживання чи реєстрації; пацієнту потрібно буде підписати з лікарем декларацію; інформація про стан здоров’я пацієнта міститиметься в електронній системі охорони здоров’я.


Для медичних працівників передбачили щорічні фіксовані виплати за обслуговування кожного пацієнта з яким лікарі підписали договір. Окрім того, лікар первинної ланки зможе діяти у статусі фізичної особи-підприємця та спрощено вести документацію через впровадження електронної системи охорони здоров’я.

Заступник міського голови Максим Галицький зупинився на трьох етапах, під час яких триватиме впровадження медичної реформи у Сумах.


Так, за словами посадовця, перший етап передбачає організацію до 1 липня поточного року надання первинної медичної допомоги населенню Центрами первинної медико-санітарної допомоги. Згідно з другим етапом відбуватиметься розширення мережі амбулаторій первинної медичної допомоги протягом 2018-2020 років, а під час третього етапу оптимізовуватимуть та реформуватимуть II рівень медичної допомоги.


Також Максим Галицький розповів про структуру двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які запрацюють у Сумах. До першого Центру, який нині функціонує по вул. Іллінській, 48/50, увійдуть відділення міської клінічної лікарні № 1 по вул. О.Аніщенка, 10 та по вул. 20 років Перемоги,13; амбулаторії № 1, № 2 та № 3 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 по вул. Іллінській, 48/50 та амбулаторія по вул. Котляревського, 1/1; відділення по вул. Праці, 3, вул. Ковпака, 7 та амбулаторія в с.Н.Піщане.


До другого Центру первинної медико-санітарної допомоги увійдуть відділення міської клінічної лікарні № 1 по вул. Доватора, 42 та вул. Привокзальній, 31, а також відділення № 1, № 2 та № 3 міської клінічної лікарні № 5 по вул. М. Вовчка, 2; відділення по вул. І Сірка, 31/1.


У перспективі при Центрах ПМСД будуть створені пункти невідкладної допомоги.


На другому етапі протягом 2018-2020 років планується створити ще по 4 амбулаторії в кожному Центрі ПМСД. У першому Центрі – це амбулаторії по вул. Шишкіна, 12, Котляревського,1/1, с. Тимирязівка, с. Ганнівка, Тепличний та Веретенівка. У другому Центрі – по вул. Прокофєва, вул. Героїв Крут та Інтернаціоналістів, с. Василівка, району Баси.


Під час третього етапу, починаючи з 2 півріччя 2018 року, відбудеться реорганізація амбулаторно-поліклінічних закладів. Планується створити міський психоневрологічний диспансер на базі міської клінічної поліклініки № 6, клініко-діагностичні відділення на базі міських клінічних лікарень №1, 4, 5, клініко-діагностичні відділення для дитячого населення, амбулаторне реабілітаційне відділення на базі поліклінічного відділення №1 лікарні №4 по вул. Праці, 3, амбулаторне реабілітаційне відділення для дитячого відділення по вул. Троїцькій, 28.


За словами секретаря міської ради Андрія Баранова, під час впровадження медичної реформи застосовуватимуться інформаційні технології (E-Health). Програма складатиметься із декількох модулів: адміністративного модуля, модуля реєстратури, модуля лікаря та електронної медичної карти. Значна увага буде приділена захисту персональних та медичних даних. У 2017 році пілотний проект впроваджений у міській дитячій лікарні.


«Наразі міська рада може розгортати медичну інформаційну систему на власних потужностях. Нами було розроблено дорожню карту впровадження цього проекту. Слово за депутатами міської ради, від яких залежить, чи будуть профінансовані видатки на ці види робіт», – сказав Андрій Баранов.


Після завершення медичного форуму відбулося спільне засідання двох профільних комісій, під час якого обговорювалося питання фінансування видатків з міського бюджету на впровадження медичної реформи у місті.

Джерело: https://smr.gov.ua