Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПІДСУМКОВА КОЛЕГІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ОБЛАСТІ У 2017 РОЦІ

ПІДСУМКОВА КОЛЕГІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ОБЛАСТІ У 2017 РОЦІ 27 лютого у конференц-залі обласної клінічної лікарні відбулася підсумкова колегія управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації. В засіданні взяли участь: керівний склад та начальники структурних підрозділів управління охорони здоров’я, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області, головні та обласні спеціалісти, керівники медичних навчальних закладів.


Зі вступним словом до присутніх звернувся голова колегії, начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО. У своєму виступі він детально проаналізував діяльність галузі охорони здоров’я у 2017 році. Так, в області удосконалено структуру Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, в складі якого – 5 станцій, 13 підстанцій та 37 пунктів постійного базування, 35 з яких працюють у цілодобовому режимі, та 1 пункту тимчасового базування бригад екстреної медичної допомоги у м. Суми. У рамках реалізації Регіонального плану розвитку системи екстреної медичної допомоги з 2 лютого 2017 року введена в дію Єдина оперативно-диспетчерська служба Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на 12 автоматизованих робочих місць, – зазначив керівник управління.


У Центрі створено службу телеметричного кардіологічного консультування на базі комплексу «UNET» та сучасних електрокардіографів ЮКАРД-100 для забезпечення віддаленої ЕКГ-діагностики, на запровадження роботи якого були спрямовані консолідовані зусилля місцевих органів влади. Кількість виявлених випадків гострого інфаркту міокарду збільшилася майже у два рази – до 765 (2015 р. – 446; 2016 р. – 607). Також у 2017 році впроваджено GPS-навігацію на санітарних автомобілях для підвищення ефективності роботи бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги – встановлено GPS-трекери на 138 санітарних автомобілях, – підкреслив Сергій БУТЕНКО.


Для покращення доступності медичної допомоги хворим з хронічними захворюваннями при амбулаторно-поліклінічних закладах працюють 12 пунктів надання невідкладної допомоги, що зменшило навантаження на екстрену допомогу.


Пріоритетним залишається питання розмежування первинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги. Станом на 1 січня 2018 року в органах Державної реєстрації зареєстровано 22 юридично самостійних центри ПМСД, 5 із них розпочали функціонувати у 2017 році. Прийнято рішення органами місцевого самоврядування про створення ще 7 юридично самостійних центрів ПМСД, – наголосив посадовець.


З метою реалізації програми Уряду про добровільне об’єднання територіальних громад, сформовано 28 ОТГ, які об’єднують 213,5 тис. населення, або 19% від усього населення області. У рамках формування об’єднаних територіальних громад відбувається реорганізація, оптимізація малопотужних дільничних лікарень та ФАП/ФП.

 

У 2017 році створено 5 міських амбулаторій; реорганізовано 3 СДЛ у амбулаторії; переведено у ФАП 3 сільські амбулаторії. Всього в області 131 сільська амбулаторія.


З червня 2017 року в області розпочато реєстрацію медичних закладів в електронній системі eHеalth. На кінець 2017 року зареєструвалися 46 закладів та 110 лікарів; решта – через недостатню кількість технічного обладнання і відсутність коштів для їх закупівлі ще не зареєстровані в системі. Разом з тим, у жодному районі первинна ланка не укомплектована комп’ютерною технікою у достатній кількості. У 17 районах лише деякі заклади мають комп’ютери та доступ до Internet, у Білопільському районі – зовсім відсутні, – констатував начальник управління.


Значну увагу приділено удосконаленню матеріально-технічної та лікувально-діагностичної бази закладів охорони здоров’я. У 2017 році на капітальні видатки виділено 139 млн 262 тис. гривень. За кошти місцевих бюджетів та позабюджетні кошти закуплено дороговартісне обладнання. Наприклад, для обласної клінічної лікарні придбано систему агіографічну інтервенційну Allura Centron, що дозволить надавати своєчасну кардіохірургічну допомогу жителям Сумщини, зокрема – проводити стентування коронарних судин.

 

З початку дії Урядової програми «Доступні ліки» використано 13,6 млн гривень. Медикаменти отримали близько 150 тис. хворих, щомісячно виписувалося 50-70 тис. рецептів. Всі лікарі, які надають первинну допомогу, мають змогу виписати рецепти, аптеки ж долучаються за бажанням.


Якість та доступність медичної допомоги населенню області знаходяться на постійному контролі кожного лікувального закладу та клініко-експертних комісій при управлінні охорони здоров’я, про що свідчать основні показники стану здоров'я населення. Залишаються нижчими, ніж в державі в цілому: малюкова смертність; післяопераційна летальність при гострій хірургічній патології; захворюваність на деструктивні форми туберкульозу; смертність від туберкульозу; дорічна летальність серед первинно виявлених онкохворих; первинний вихід на інвалідність.


Також на постійному контролі управління – питання надання медичної допомоги військовослужбовцям, які перебували у зоні АТО та сім’ям загиблих. Чисельність учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку у лікувально-профілактичних закладах області – 9 707 осіб, з них статус інваліда війни мають 160 осіб. Протягом 2017 року оглянуто 9 162 учасників АТО (94,4%), у тому числі 160 осіб з інвалідністю.

Незадовільне кадрове забезпечення в закладах первинного рівня. Без лікарів функціонують 7 амбулаторій, без середніх медичних працівників – 19 ФАП/ФП, у 20 амбулаторіях та 60 ФАП/ФП працюють сумісники. З метою покращення кадрової ситуації, перш за все у сільській місцевості, в усіх районах області затверджено регіональні програми місцевих стимулів медичних працівників, що передбачають збільшення квоти прийому сільської молоді у вищі медичні навчальні заклади за регіональним замовленням, забезпечення належними умовами праці, житлом, введення місцевих надбавок до заробітної плати та інших стимулюючих заходів, – наголосив керівник медичної галузі області.


У 2017 році депутатським корпусом затверджено Обласну програму перспективного розвитку закладів охорони здоров’я третинного рівня Сумської області на 2017-2021 роки, стратегічним напрямком якої є розвиток базової лікарні з надання високоспеціалізованої медичної допомоги – обласної клінічної лікарні для дорослих та зосереджена увага на лікувально-діагностичну базу онкологічного диспансеру в частині придбання лінійного прискорювача у 2018 році.

 

У відповідності до програми, у грудні 2017 року переведено консультативну поліклініку обласної лікарні та стаціонарні відділення терапевтичного профілю на 217 ліжок (ревматологічне – 40, пульмонологічне – 35, ендокринологічне – 45, гастроентерологічне – 30, неврологічне – 60, імунологічні ліжка – 7) у приміщення колишнього обласного психоневрологічного диспансеру (вул. Ковпака,18). У перспективі на Веретенівці планується створення єдиного медичного містечка з організації надання третинної допомоги дорослому і дитячому населенню (обласна клінічна лікарня для дорослих та дітей, кардіологічний диспансер, обласний клінічний госпіталь ветеранів війни). Приміщення поліклініки та корпусу № 2 Сумської обласної клінічної лікарні передається Сумському обласному наркологічному диспансеру, – підсумував керівник управління.


Про соціально-побутові проблеми та умови праці медичних працівників розповіла голова обласного профспілкового комітету працівників охорони здоров’я Лариса МАСЛОВА.


Обласний кардіолог Ігор МАРЦОВЕНКО висвітлив проблемні питання кардіологічної служби та шляхи їх вирішення.

Головний лікар обласного онкодиспансеру Володимир КОНАНИХІН доповів про стан надання онкологічної допомоги населенню області у 2017 році.


Обласний інфекціоніст Ірина ТРОЦЬКА звітувала про ефективність виконання заходів Програми діагностики, лікування та профілактики вірусних гепатитів в області «Антигепатит».


Обласний фтизіатр Леонід БОНДАРЕНКО розповів про доступність профілактичної роботи фтизіатричної служби за звітний рік.


Головний лікар обласної клінічної лікарні Володимир ГОРОХ зосередив увагу присутніх на ефективності заходів Обласної програми перспективного розвитку закладів охорони здоров’я третинного рівня Сумської області на 2017-2021 роки.


Начальник управління закликав присутніх керівників медичних закладів щодо активізації роз’яснювальної кампанії серед населення про реформування медичної галузі.


В ході колегії проаналізовано ряд питань і проблем, які є досить актуальними для медичної галузі області. За результатами зустрічі сформовано рішення колегії і визначено основні напрямки розвитку охорони здоров’я на 2018 рік.