Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі«МЕДИЦИНА У СВІТЛІ СУЧАСНОГО БАЧЕННЯ»

«МЕДИЦИНА У СВІТЛІ СУЧАСНОГО БАЧЕННЯ»21 лютого у конференц-залі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся вечір запитань та відповідей на тему – «Медицина у світлі сучасного бачення» за участю головного терапевта управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Галини ХОМЕТИ, викладача кафедри фізичної реабілітації Сумського державного університету Аліни ОЛЬХОВИК, міського педіатра Тетяни ЛІСНОЇ, міського терапевта Марини КНИШ та студентів Сумських коледжів.


Головний терапевт розповіла про реформування медичної галузі, права та обов’язки пацієнта, урядову програму «Доступні ліки». Галина ХОМЕТА окремо зупинилася на темі розмежування первинної, вторинної та третинної медико-санітарної допомоги. Первинна допомога є основною і найбільш наближеною до населення ланкою медичної допомоги, яка передбачає консультацію лікаря, забезпечує діагностику і лікування найпоширеніших хвороб, травм, отруєнь та інших станів, проведення індивідуальних санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, медичної профілактики захворювань, а також направлення пацієнтів на отримання вторинної чи третинної медичної допомоги. Вторинна медична допомога спеціалізована медична допомога, щонадається у разі захворювання, яке потребує спеціальних методів діагностики та лікування. Ця допомога надається у лікарняних і позалікарняних умовах лікарями, які мають відповідну спеціалізацію і можуть забезпечити кваліфікованіше консультування, діагностику, профілактику і лікування, ніж лікарі загальної практики-сімейні лікарі. Третинна медична допомога високоспеціалізована медична допомога, що надається у разі складного або тяжкого захворювання, яке потребує особливо складних методів діагностики та лікування, – наголосила головний терапевт Галина ХОМЕТА.


Аліна ОЛЬХОВИК зробила порівняльну характеристику реабілітаційних заходів при вегето-судинній дистонії (далі – ВСД) в Україні та за кордоном. Вона розповіла про методи відновлення, які проводяться в Сумах та області. Також коротко охарактеризувала симптоми ВСД та наслідки до яких може призвести це захворювання, якщо його вчасно не вилікувати. Найбільш поширеними є гіпертонія та гіподинамія, – зазначила викладач.


Міський педіатр Тетяни ЛІСНА розповіла про щеплення та міфи про них. Закликала присутніх не боятися вакцинації, адже вона забезпечує захист від розповсюдження небезпечних хвороб.

 

Про тривалість життя в Україні та за кордоном, важливість здорового харчування та спорту, фізичної активності, водного балансу та відмови від шкідливих звичок розповіла міський терапевт Марина КНИШ.


Після кожної доповіді були питання від присутніх у залі на які фахівці дали змістовні відповіді.