Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНа Сумщині підписали Меморандум щодо протидії соціально-небезпечним хворобам
На Сумщині підписали Меморандум щодо протидії соціально-небезпечним хворобам   20 грудня відбулася церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між Сумською обласною державною адміністрацією та Державною установою «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Метою Меморандуму є співпраця зацікавлених сторін для ефективного впровадження на території Сумської області пілотного проекту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Сумщина обрана пілотною не випадково, адже вона має безпрецедентний досвід закупівлі послуг державою у неурядового сектору для надання допомоги ключовим групам.


    Присутні назвали підписання Меморандуму знаковою подією, адже обласна адміністрація вперше в Україні бере на себе відповідальність з реалізації подібних положень. Дотепер основним реципієнтом Глобального фонду був лише Центр громадського здоров’я МОЗ України.


   Наразі для втілення цього проекту обрано два пілотних регіони – Полтавська і Сумська область. Саме у цих областях вже були прецеденти, коли державний сектор фінансує недержваний на рівні надання послуг. Грантові кошти Глобального Фонду націлені на подальше відпрацювання такої моделі фінансування.


   У сфері зниження епідемій гепатиту, ВІЛ/СНІДу та туберкульозу Сумщина є однією з передових в Україні. Зокрема, наша область є прикладом втілення програми соціального замовлення. Крім того, на сьогодні вже створена Державна установа «Сумський обласний центр громадського здоров’я». Всі фінансові механізми у цій установі діють в рамках чинного законодавства. Це дозволяє нам вже сьогодні почати активно працювати», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО.


   Чільне місце у рейтингу стримування епідемій Сумська область займає завдяки розробленим ефективним місцевим політикам. Гроші Глобального Фонду, які за допомогою ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» прийдуть на Сумщину для посилення боротьби з соціально-небезпечними хворобами, будуть сприяти тому, що тенденція зменшення рівня захворюванності на Сумщині буде посилюватися, – сказав голова Сумської обласної державної адміністрації Микола КЛОЧКО.


   Підписання Меморандуму зафіксує вже досягнуті результати співпраці та визначить пріоритетні напрями роботи з новим партнером – Центром громадського здоров’я МОЗ України щодо реалізації на Сумщині кращих світових практик, підвищення доступу населення до вчасної діагностики, забезпечення своєчасного якісного лікування туберкульозу та запобігання подальшого розповсюдження ВІЛ інфекції.