Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПРО РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЦІЛЬОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ЗА 2009 – 2016 РОКИ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЦІЛЬОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ЗА 2009 – 2016 РОКИ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ    За часів незалежності в Україні було затверджено 7 програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Їх розробка здійснювалася на національномурівні і не враховувала епідеміологічну специфіку кожного регіону. Такий підхід не забезпечив належного впливу на масштаби та силу відповіді країни на епідемію ВІЛ-інфекції.

   

    Наразі Україна не має досвіду комплексного оцінювання результативності заходів регіональних програм та їх впливу на епідемію ВІЛ-інфекції З метою виявлення регіональних потреб і надання обґрунтованих рекомендацій щодо формування національної та регіональної програм була запроваджена оцінка діючих регіональних програм, яка проводилася і в Сумській області. Дана оцінка є важливим кроком у підготовці розробки програми на 2019–2021 роки, яка повною мірою має відповідати новій стратегії ЮНЕЙДС щодо прискорення заходів у відповідь на ВІЛ/СНІД (Fast Track). Оцінка здійснювалась у співпраці з ДУ «Центр громадського здоров’я» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки центрів США з контролю та профілактики захворювань.

 

    Проведена ретроспективна оцінка впровадження регіональної програми впродовж 2009 – 2016 р. Підхід оцінки поєднував рекомендації ВООЗ, Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом, малярією та здійснювався у форматі кабінетного дослідження. Під час кабінетного дослідження визначені тенденції індикаторів впливу на епідемію, опрацьовано більше сотні показників серед них показники Національного плану моніторингу та оцінки, дані офіційної статистики, результати біоповедінкових досліджень, дані програмного моніторингу МБФ «Альянс громадського здоров’я», дані моделювання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу у програмі SPECTRUM, результати робочих зустрічей та нарад з місцевими експертами. У рамках оцінювання проаналізовано результати реалізації регіональної програми за ключовими напрямками ВООЗ, які мають найбільший вклад у каскад лікування, а саме: антиретровірусна терапія, консультування і тестування пов’язане з ВІЛ, профілактичні ВІЛ-сервіси для людей, які вживають ін’єкційні наркотики, працівників комерційного сексу та чоловіків, які мають секс з чоловіками.

 

    За підсумками дослідження був побудований каскад послуг для людей, які живуть з ВІЛ в області, проведений аналіз реалізації заходів протидії ВІЛ-інфекції по оцінюваних напрямках та сформовані відповідні рекомендації для національного і регіонального рівнів, пропозиції для наступної Програми на 2019-2021 роки.

 

   Завантажити повну версію звіту можна за посиланням