Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіМіжрегіональний форум «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні»

Міжрегіональний форум «Дорожня карта» реформи  охорони здоров’я в Україні»Днями відбувся Міжрегіональний форум «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні», який відвідали заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ та радник Міністра Юрій ДЖИГИР. Захід зібрав представників із Сумської, Полтавської, Харківської та Чeрнігівської областeй.

 

   Мета медичної реформи – нова система фінансування медичної галузі, нова модель стосунків «пацієнт – лікар», «лікар – лікарня», «лікар – держава», «пацієнт – держава». Цю концепцію підтримує Президент України Петро ПОРОШЕНКО, і наразі вона вже втілюється як на загальнодержавному рівні, так і на регіональному, – зазначив Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ.

 

   За останні роки в області реалізовано важливі проекти в медичній галузі. Серед них, зокрема, створення сучасного обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, оснащення його диспетчерською. І завдяки цьому проекту стало можливим проведення на Сумщині Всеукраїнських змагань «Сумські медичні ралі2017». Проте всі ці досягнення мають бути частиною комплексної реформи галузі, яка вже давно назріла в державі. І сьогодні варто швидко впроваджувати її в Україні, приймаючи ті законопроекти, які знаходяться на розгляді Верховної Ради, – повідомив т.в.о. голови Сумської обласної державної адміністрації Олександр МАРЧЕНКО.

 

   Йшлося також і про важливе для Сумщини питання – створення госпітальних округів.

 

   Шести округам на Сумщині – бути. Нещодавно голова Сумської обласної державної адміністрації Микола КЛОЧКО зустрічався з Віце-прем’єр-міністром України Геннадієм ЗУБКОМ з приводу цього питання і ми отримали підтримку. Наразі очікуємо, що та позиція, яку відстоює обласна влада щодо формування саме 6 госпітальних округів, буде підтримана прийняттям відповідних рішень на рівні Кабінету міністрів, – поінформував Олександр МАРЧЕНКО.

 

   Юрій ДЖИГИР зупинився на темі законопроектів, які мають змінити систему фінансування медичної галузі.

 

   У рамках форуму представники влади та експерти обговорювали законопроекти, що змінять систему фінансування охорони здоров’я України і нові права та відповідальність об’єднаних територіальних громад у наданні первинної медико-санітарної допомоги.

 

   Міжрегіональний форум «Дорожня карта» реформи охорони здоров’я в Україні» проводився Сумським підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування за участі і підтримки Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради.