Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми та алергії

30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми та алергіїЗа даними епідеміологічних досліджень, понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Кожна третя людина – хвора на алергічний риніт і майже кожен десятий на бронхіальну астму.


В Українi налiчується 10 мiльйонiв осіб, якi страждають вiд того чи iншого виду алергiї. Тобто, кожен четвертий. Причому прояви алергiї можуть бути навiть у новонародженої дитини.


  Слiд пояснити, що алергiя не хвороба. Це – спотворена, неадекватна iмунна реакцiя органiзму на якiсь чинники довкiлля: пил, пилок, спори грибiв, хутро тварин, отруту комах, харчовi продукти, якiсь хiмiчнi речовини, лiкарськi препарати. До речі, зараз у багатьох є алергія на тополиний пух. Вона дуже схожа із симптомами банальної застуди, але частіше носить більш інтенсивний характер і триває протягом усього періоду цвітіння тополь. Головний біль, загальна слабкість, знижений апетит, проблеми зі сном можуть побічно вказувати на алергію, але основними симптомами є алергічний риніт з можливим переходом у бронхіальну астму та алергічний кон'юнктивіт, вони можуть бути присутніми у алергіка разом або окремо.


  Алергія є захисною iмунною вiдповiддю органiзму, а тип iмунної вiдповiдi на щось закладається у людини у момент зачаття, коли поєднуються батькiвськi гени. До речi, якщо алергиком був хтось iз батькiв, ризик народження дитини з алергiєю становить 50%, а якщо обидва 70.


  Але будь-яке алергiчне захворювання мультифакторна хвороба, викликана як спадковими чинниками, так i навколишнiм середовищем. Адже алергени є у повiтрi, водi, харчових продуктах, вони можуть викликати алергiю i без генетичних чинникiв. Алергiчне захворювання може виникати у людини будь-якого вiку. Так, найпоширенiшими у дiтей є харчова алергія з дерматологiчними проявами (дiатези, кропив'янка), а в дорослих респiраторнi захворювання (алергiчнi нежитi, астма). Мiж тим, рiзновидiв алергiї дуже багато. Є алергiя на холод, сонячне свiтло, продукти, лiки, запахи і т.д.


  На сьогодні можливо виявити близько 200 видiв алергенів – для цього використовують шкiрнi, провокацiйнi та лабораторнi проби з алергенами, проводять такi дослiдження, як пiкфлоуметрiя (визначення пiкової швидкостi видиху) та спiрографiя (показники вентиляцiї легень). Адже дуже важливо знати, на що саме маєте алергiю. Це дозволить не допустити нападiв та не дати розвинутися важкiй алергiчнiй реакцiї.