Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіСпівпраця екстреної медицини з кардіологічною службою

Співпраця екстреної медицини з кардіологічною службоюНещодавно у Сумському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася обласна нарада-семінар для лікарів-кардіологів лікувально-профілактичних закладів області та терапевтів, які відповідають за кардіологічну службу в районах. Захід пройшов за участі заступника начальника управління охорони здоров’я Надії ЛИСЕНКО, головного терапевта області Інеси САВЕНКО та керівництва Центру. Нарада присвячена обговоренню результатів впровадження в роботу служби екстреної медицини діагностичного телеметричного консультативного кабінету на базі телеметричного кардіологічного комплексу «Юнет» та перспективи співпраці кардіологічної служби області зі службою екстреної медицини в наданні допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда та інсультом.

 

   За порівняно невеликий термін роботи консультативного кабінету маємо позитивні результати. За місяць бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги виконано 700 ЕКГ, продіагностовано близько 50 випадків інфарктів міокарда. Використання комплексу «Юнет» стало справжньою знахідкою для сільських амбулаторій, 24 з яких не мають лікарів. Половину всіх госпіталізованих в області з гострим інфарктом міокарда (ГІМ) виявлено бригадами Е(Ш)МД. Проте навіть у цій ситуації ще кожен 10-й хворий залишається непродіагностованим, а, отже, не проходить лікування, – підкреслила у своєму виступі Надія ЛИСЕНКО.

 

   «Можливості діагностики гострої серцево-судинної патології, порушення провідності та ритму серця в осіб, які звертаються за допомогою до Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – з такою доповіддю виступив перед колегами заступник директора Центру Максим НОВІКОВ. Він повідомив, що завдяки роботі комплексу «Юнет» кількість виявлених випадків гострого інфаркту міокарда у 2017 році у порівнянні з 2013 роком зросла з 39,7% до 50,5%. Так, у сільській місцевості Ямпільського та Середино-Будського районів за рік діагностувалося тільки 1-5 випадків ГІМ, у той час як лише за останній місяць було діагностовано 5 інфарктів. А це означає, що 5 людей мали можливість отримати вчасне лікування і шанс на життя.

 

   Сьогодні бригади Е(Ш)МД мають 67 електрокардіографів «Юкард-100» – апаратів, що дають можливість провести ЕКГ-діагностику та вибрати правильну тактику ведення пацієнта після консультації з лікарем діагностичного кабінету, а у складних випадках – і з лікарем обласного кардіологічного диспансеру. 21 з цих апаратів використовується у сільській місцевості – у пунктах постійного базування бригад Е(Ш)МД.

 

   На жаль, не мають доступу до цієї сучасної діагностики мешканці Білопільського, Шосткинського та Недригайлівського районів, оскільки місцева влада відмовилася виділити кошти на придбання вкрай необхідної апаратури.

 

   Про надання кардіологічної допомоги хворим з гострими станами, реалізацію «Обласної цільової програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань у Сумській області на 2013-2017 роки» у 2016 році та перспективи на 2017 рік розповів присутнім головний лікар Сумського обласного кардіологічного диспансеру, обласний кардіолог, кандидат медичних наук Ігор МАРЦОВЕНКО.

 

   На завершення заступник начальника управління окремо зупинилася на питанні доставки хворих із ГІМ до обласного кардіологічного диспансеру з метою проведення тромболітичної терапії, ангіографії та стентування коронарних судин. Надія ЛИСЕНКО доручила районним кардіологам та терапевтам щомісячно аналізувати всі випадки ГІМ та якість реабілітації цих хворих. Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації тримає на постійному контролі виконання «Обласної цільової програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань у Сумській області на 2013-2017 роки» та на всіх рівнях ініціює виділення коштів на придбання тромболітичних препаратів («Металізе»).

 

   Варто зазначити, що директор Центру Анатолій АЛЕКСАНДРЕНКО проводить роз’яснювальну роботу серед керівників районних, сільських, селищних рад та об’єднаних громад, які ще не долучилися до цієї важливої справи, щодо доцільності придбання апаратів «Юкард-100» та підключення до діагностичного телеметричного кардіологічного комплексу «Юнет», а також придбання «Металізе» – одного із найрезультативніших препаратів при лікуванні гострого інфаркту міокарда.

 

   Лише об’єднавши зусилля можна досягти позитивних результатів у лікуванні людей із сердечною недугою, зміцненні їхнього здоров’я та продовженні тривалості життя.