Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНа Сумщині за урядовою програмою «Доступні ліки» працюють 130 аптек

На Сумщині за урядовою програмою «Доступні ліки» працюють 130 аптек 21 квітня у приміщенні Сумської обласної державної адміністрації відбувся брифінг «Реалізація урядової програми «Доступні ліки» на Сумщині» за участю начальника управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА.

 

   Для ефективної реалізації державної програми «Доступні ліки» на Сумщині проведена велика робота щодо вивчення спроможності закладів охорони здоров’я в частині виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» та від 17 березня 2017 р. № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», визначення кількості осіб, які стоять на диспансерному обліку. Тому програма «Доступні ліки» почала функціонувати пізніше, а не з 1 квітня, – зазначив керівник медичної галузі області.

 

   Підготовлено розподіл коштів субвенції, передбаченої в обласному бюджеті, між місцевими бюджетами з урахуванням спроможності місцевих об’єднаних територіальних громад. Усього на Сумщину виділено більше 14 мільйонів гривень, – наголосив посадовець.

 

   Аналіз статистичних даних про кількість осіб, які страждають на захворювання, що входять до урядової Програми, показав – її учасниками може стати майже половина жителів області – 430 тисяч осіб. Із них: із серцево-судинними захворюваннями – 396 тисяч, з цукровим діабетом ІІ типу – 30 тисяч, з бронхіальною астмою – 4 тисячі осіб, – поінформував Сергій БУТЕНКО.

 

 

   За час реалізації програми «Доступні ліки» у Сумській області вже укладено угоди з 39 суб’єктами господарювання, залучено 130 аптек. На сьогодні виписано більше 6 тисяч рецептів, реалізовано медикаменти майже по 1 500 рецептах. Найближчим часом планується залучити ще 7 суб’єктів господарювання та 14 аптек на території міст і районів області, – наголосив керівник.

 

   Заходи з реалізації урядової програми «Доступні ліки» доведено до всіх лікувально-профілактичних закладів області. Інформаційні матеріали урядової програми «Доступні ліки» розміщено на інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я первинної мережі.

 

   Виписка рецептів здійснюється за міжнародною непатентованою назвою (МНН). Усього задекларовано за програмою «Доступні ліки» 21 міжнародна непатентована назва лікарських засобів.Усього внесено до Реєстру лікарських засобів, що підлягають відшкодуванню, 157 торгівельних назв. Для ефективного використання бюджетних коштів рецепт виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви діючої речовини ліків, – сказав Сергій БУТЕНКО.

 

   В аптеці пацієнт може вибрати – отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно, або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму, – підсумував начальник управління.