Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЗнеболення – право кожного

Знеболення – право кожного19 квітня в конференц-залі готелю «Рейкарц Суми» відбулася презентація інформаційної кампанії «Знімай рожеві окуляри». Захід організовано для того, аби пояснити пацієнтам та лікарям, що доступ до знеболення – це право кожного.
 
    В кампанії взяли участь: Олександра БРАЦЮНЬ – радник в.о. міністра охорони здоров’я України з паліативної допомоги, Ігор ШПИТЯК – експерт ГО «Українські правові ініціативи», Ксенія ШАПОВАЛ – менеджер програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», Олена ТЕМЧЕНКО – представник офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Олексій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ – керівник ГО «Клуб "Шанс"», Любов ПРИХОДЬКО – голова Сумського обласного осередку Всеукраїнської ГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги», Михайло ДУБРОВСЬКИЙ – директор Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, головні лікарі та керівники соціальних закладів регіону та журналісти.
 
    Олена ТЕМЧЕНКО презентувала результати моніторингу понад 70-ти візитів до установ соціальної сфери. Згідно даних моніторингу, неможливість застосування сильнодіючих препаратів для зняття больового синдрому – одне з основних порушень у медичних закладах, – зазначила доповідач.
 
    Про надання домедичної та першої медичної допомоги, знеболення пораненим військовослужбовцям під час бойових дій; надання медичної допомоги та знеболення у військово-польових шпиталях, військових госпіталях та цивільних медичних лікувальних закладах, а також під час реабілітації; надання медичної допомоги та знеболення після звільнення з військової служби за станом здоров’я або інвалідністю, – розповів Ігор ШПИТЯК.
 
   Олексій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ представив інфографіку про райони Сумщини в яких немає аптек з ліцензією на право провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів і психотропних речовин. Така ситуація – вагома перепона до безпроблемного отримання препаратів для знеболення. Крім того, існує проблема із закупівлею препаратів, – наголосив керівник ГО «Клуб "Шанс"».
 
   В області нині діють 8 хоспісних відділень, які розраховані на 125 ліжок. На найближчій сесії обласної ради депутати мають затвердити кошторис цільової програми, – поінформувала Любов ПРИХОДЬКО.
 
   Доповідачі звернулися до лікарів і управлінців із закликом дійсно знімати «рожеві окуляри» нереальності й дивитися правді у вічі, бо, власне, з цього починається вирішення проблеми. Кожна людина в Україні має право на знеболення, лікування і гідне ставлення, – сказала на завершення презентації Олександра БРАЦЮНЬ.