Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЩО ТАКЕ «АБОНЕМЕНТ НА ЖИТТЯ»?
ЩО ТАКЕ «АБОНЕМЕНТ НА ЖИТТЯ»?25 листопада у Сумському прес-клубі обговорили проблеми ВІЛ-позитивних людей та їх можливість жити як всі.

 

   До 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, 101 000 пацієнтів з ВІЛ в Україні отримають «Абонемент на життя» (лікування АРТ – антиретровірусної терапії) у 2017 році. Це означає, що всі ці ВІЛ-позитивні люди зможуть жити звичайним життям, народжувати здорових дітей. І це не дивно, адже між рівнем хворих, які постійно отримують лікування, та епідемією ВІЛ/СНІД у країні є прямий зв'язок: вірус пригнічується і люди не здатні інфікувати інших.

 

   «2016 рік став у багатьох сенсах переломним у житті українців, які живуть з ВІЛ. Зусилля громадських активістів і пацієнтських організацій запустили процес внутрішньодержавних перетворень, спрямованих на розширення доступу до лікування для пацієнтів з ВІЛ. На сьогодні бачимо об'єднання ресурсів, спрямованих на боротьбу з епідемією в Україні на всіх рівнях. Ми говоримо про взаєморозуміння, досягнуте на рівні державної та місцевої влади; на рівні міжнародних партнерів, які завжди були флагманом у питаннях впровадження ефективних механізмів подолання епідемії; громадського сектора, як двигуна цих реформ; і про співпрацю з приватним фондом. Отже, ми сьогодні на рубежі, який досягнуто завдяки багаторічним зусиллям усіх партнерів», – сказала голова правління Сумської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Ольга Беленецька.  

 

   До 2030 року держави-члени ООН зобов’язалися досягти амбітної мети – припинення епідемії СНІДу та туберкульозу. У 2015 році Україна теж взяла на себе це зобов'язання. Стратегія об’єднаної програми має назву «90-90-90». Це означає, що 90% ВІЛ-інфікованих мають знати, що вони інфіковані, 90% людей із ВІЛ повинні перебувати на антиретровірусній терапії, і в 90% з них вірус у крові має пригнічуватися. Однак ці ліки не можна купити просто зайшовши в аптеку. Як і в усьому світі, в Україні антиретровірусну терапію можна отримати виключно від держави. Сумщина сьогодні у повній мірі забезпечена антиретровірусними препаратами, вони доступні і безкоштовні. Головне – вчасно пройти обстеження на ВІЛ та стати на облік до лікаря», – розповів головний лікар Сумського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Володимир Бутенко. 

 

   «В Україні обстеження на ВІЛ є добровільним. Тим часом ВІЛ-хворими в Україні є близько 1% населення. Такою є оцінка експертів програми ООН з ВІЛ/СНІДу UNAIDS. При цьому кожен другий не знає про свій діагноз, тож офіційно на обліку наразі знаходяться лише трохи більше 130 тисяч осіб. Саме тому кожному варто скласти свій тест на ВІЛ. Незалежно від результатів тесту, просто проходячи обстеження на ВІЛ, ви вже допомагаєте захистити себе та інших. Якщо результат негативний, ви будете знати, що не поставили нікого під загрозу. Якщо результат позитивний, ви можете скористатися ліками, що знизять кількість вірусу в організмі до незначних рівнів. Постановка діагнозу є шансом жити далі. Сьогодні приємно констатувати той факт, що молодь міста відгукнулася на наш флешмоб у соціальних мережах #ТЕСТнаВІЛ, що триває з 1 листопада. Всього за цей час на базі клініки склали свій тест на ВІЛ 114 осіб», – повідомила завідувач відділення «Клініка, дружня до молоді» Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Владлена Концевич.