Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі1 жовтня – Міжнародний день громадян похилого віку
Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. Чому це свято в наше сьогодення є таким актуальним? Відповідь проста – людство прогресуюче старіє. Щоб неминуче входження у старість мало позитивне емоційне забарвлення, слід повсякчас турбуватися про людей, вік яких перейшов за 60 років. Неможливо втекти від старості, але продовжити щасливі роки життя можна завжди. Деякі люди відчувають, що старість наближається вже у 40-50 років, але завжди є ті, хто відчуває себе молодим і у 80. Тільки від нас самих, від наших установок і бажань залежить те, коли прийде наша старість, і чи прийде вона взагалі.

   Старість – це осінь життя. Саме восени природа забарвлюється найбагатшими фарбами. У похилому віці прийнято підбивати підсумки прожитому. Але життя не закінчилося, кожен день приносить все нові і нові враження. Наше старше покоління – золотий фонд, скарбниця досвіду та знань, і, можливо, той скарб, що шукає і не може знайти Україна, щоб стати заможною та щасливою.

   Милосердя та увагу до людей похилого віку треба проявляти не тільки під час проведення певних заходів, а й щодня. Тепле слово і піклування оточуючих ніколи не будуть зайві. Необхідно просто звернути увагу на людей похилого віку, хворих, одиноких людей, які живуть поруч з нами, допомагаючи таким людям перебороти почуття самотності, невпевненості в собі та своїх силах, повертаючи їм віру в себе.
На сьогодні в Україні створено систему законодавства щодо соціального захисту літніх людей. Законодавчі акти спрямовані на підтримку громадян похилого віку, повернення їх до самостійного повноцінного життя. До них належить ціла низка законів, зокрема: «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»; «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; «Про соціальний захист дітей війни», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тощо.

   Звичайно, з віком потреба в медичній допомозі збільшується. В період природного старіння організму проявляється ряд хронічних захворювань, зростає кількість людей, які потребують постійного медичного нагляду.

   За статистикою, кожен п’ятий українець – це людина похилого віку, шоста їх частина – самотні люди. Половина з самотніх потребують сторонньої допомоги у повсякденному житті. Турбота про цих людей – один із пріоритетних напрямків медичних працівників, адже зрілість суспільства визначається ставленням до ветеранів.

   За даними епідеміологічних досліджень, практично здорові серед літнього населення складають приблизно 1/5, інші страждають різними захворюваннями, що мають хронічний характер, погано піддаються медикаментозному лікуванню. Так, у віці 50-59 років 36% літніх людей мають 2-3 захворювання, в 60-69 років у 40,2% виявляють 4-5 захворювань, а у віці 75 років і старше 65,9% мають більше 5 захворювань.
Сумська область відноситься до однієї із «старших» по Україні, адже станом на 1 січня 2016 року в ній проживає 317138 осіб старше працездатного віку, що становить 28,5% від загальної кількості населення (Україна – 26,2%). Характерною особливістю у структурі осіб похилого віку є превалювання жінок над чоловіками та мешканців міст над жителями сіл та селищ. Сьому частину осіб похилого віку складають ветерани війни.

  Однією із найбільших проблем людей похилого віку є одинокість та потреба у сторонній допомозі: 18348 людей похилого віку в області – одинокі, 14376 осіб похилого віку потребують сторонньої допомоги. Усі вони оглянуті бригадами лікарів вдома. 

   Ми повинні це пам'ятати і завжди засвідчувати повагу ветеранам і усім тим, чиї скроні посріблила сивина, бути милосердними та вдячними.