Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі29 вересня – Всесвітній день серця
29 вересня – Всесвітній день серцяВ цьому році Всесвітній день серця проходить під гаслом «Сила вашого життя».

 

   Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

 

  Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань – це артеріальна гіпертензія, підвищений рівень загального холестерину в крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамія, тютюнопаління і стреси.

 

   Основними факторами ризику хвороб серця та інсульту є неправильне харчування, фізична інертність та куріння. Така поведінка призводить до 80% випадків ішемічної хвороби серця та хвороб судин головного мозку.

 

   Кожен може зменшити ризик серцево-судинних захворювань у себе і своїх близьких. Адже для профілактики розвитку хвороб серця та інсульту треба лише трохи змінити свої звички та уподобання.

 

   Всесвітня федерація серця визначила, що ці прості заходи, яких необхідно дотримуватися у повсякденному житті, допоможуть людям жити довше і краще:

1. Відмовтеся від куріння. Цим Ви поліпшите стан свого здоров'я і здоров'я Ваших близьких.
2. Дотримуйтеся принципів здорового харчування. Ваш раціон має складатися з овочей та фруктів. Уникайте вживання жирної, смаженої висококалорійної їжі.
3. Заохочуйте фізичну активність. Обмежуйте час, який Ви та члени Вашої родини проводите біля телевізора і за комп'ютером. Організовуйте родинні прогулянки, походи та ігри на свіжому повітрі.
4. Не лінуйтеся слідкувати за своїм здоров’ям. Відвідайте медичний заклад, в якому Вам виміряють артеріальний тиск, визначать рівень глюкози і холестерину в крові, розрахують індекс маси тіла. Знаючи власний ризик розвитку серцево-судинних захворювань, розробіть конкретний план дій з поліпшення здоров'я свого серця.

 

   Щоб зменшити ризик розвитку серцевих захворювань та інсульту, зробіть свою оселю місцем, в якому Ваші рідні мають здорову їжу, не вживають тютюну і в якому заохочується фізична активність. Адже саме Ви можете створити у своїй сім’ї всі умови для здорового способу життя!