Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНауково-практичний семінар зі стоматології у форматі телемосту
Науково-практичний семінар зі стоматології у форматі телемостуНещодавно вже втретє у Сумах відбувся науково-практичний семінар у форматі телемосту Київ–Харків–Полтава–Суми «Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Асоціації стоматологів України, групи компаній Медексперт, які займаються організацією медичних видань, конференцій, семінарів, маркетингових досліджень. Сумський обласний осередок Асоціації стоматологів України теж долучився до організації телемосту, в якому взяли участь 120 стоматологів Сумщини.

 

   Зі вступним словом виступив віце-президент Асоціації стоматологів України, головний позаштатний стоматолог МОЗ України, директор Інституту стоматології НМАПО ім. П.Л. Шупика, д. м. н., професор Олексій ПАВЛЕНКО. Форма проведення семінарів у форматі телемосту найбільш сучасна, відповідає європейським стандартам, сприяє професійному росту, – зазначив фахівець. Він сформулював ряд невирішених питань у стоматології, зокрема, недосконалі стандарти та протоколи лікування стоматологічних захворювань, відсутність взаємодії між приватною та бюджетною стоматологією. Всі ці питання будуть вирішуватися 20-21 жовтня у Львові на VII з’їзді Асоціації стоматологів України, – зауважив Олексій ПАВЛЕНКО.

 

   Професор кафедри стоматології Інституту стоматології НМАПО ім. П.Л. Шупика, д. м. н., Ірина МАЗУР прочитала лекцію «Системні та локальні фактори запально-деструктивних процесів у тканинах пародонту». Вона конкретно зупинилась на факторах, що сприяють виникненню захворювань пародонту: не модифіковані (на які не можна вплинути) – це стать, раса, соціальний статус, вік, генетика та модифіковані (на які можна впливати) – це стрес, паління, харчування, клімат, мікрофлора, травматична оклюзія, ятрогенні фактори. Також існують системні фактори (цукровий діабет, захворювання шлунково-кишкового тракту, нирок тощо).

 

   Ще заслухали лекцію Ірини МАЗУР «Одонтогенний біль у стоматології». 

 

   Завідувач кафедри стоматології дитячого віку Інституту стоматології НМАПО ім. П.Л. Шупика, головний позаштатний дитячий стоматолог МОЗ України та ГУОЗ м. Київ, д. м. н., професор Наталія САВИЧУК прочитала лекцію «Профілактика та лікування кандидозу у дітей». 

 

   Лікар-стоматолог вищої категорії, викладач НМАПО ім. П.Л. Шупика, член Ученої Ради ІС НМАПО ім. П.Л. Шупика Світлана ХЛЕБАС прочитала лекцію «Ефективність та безпечність місцевих анестетиків у стоматології». Вона зупинилась на сучасних анестетиках артикаїнового ряду та довела їх безпечність та не токсичність, спираючись на спостереження за їх дією в організмі людини. 

 

   Актуальну лекцію «Сучасний підхід заміщення дефектів зубних рядів за допомогою дентальної імплантації» доповів д. м. н., професор кафедри ортопедичної стоматології ІС НМАПО ім. П.Л. Шупика, керівник секції дентальної імплантології Асоціації стоматологів-ортопедів та зубних техніків України Павло ЛЕОНЕНКО. Він довів перевагу дентальної імплантації над звичайним незнімним протезуванням, в якому ушкоджуються «опорні»зуби. Дентальну імплантацію здійснює багато фахівців – це пародонтологи, стоматологи-хірурги, стоматологи-ортопеди, тому необхідно призначати лікаря-провайдера, який складає алгоритм дій, контролює його виконання та відповідає за результат, – підкреслив фахівець. Наприкінці лекції, разом з колегою Іриною МАЗУР, він навів клінічний випадок, в якому були висвітлені лікувально-реабілітаційні заходи у пацієнта із захворюванням тканин пародонту, якому провели комплексний курс лікування пародонтиту з наступною дентальною імплантацією та протезуванням.

 

   Завдяки телемосту відбулось живе спілкування аудиторій Києва, Харкова, Полтави та Сум з науковою стоматологічною елітою. Стоматологи ставили питання, дискутували з лекторами і обговорювали важливі теми.