Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВірусний гепатит: що робити? Пам’ятка пацієнта

Вірусний гепатит: що робити? Пам’ятка пацієнтаГепатит – виліковний. Для цього в Україні є досвід боротьби з гепатитами, є відповіді програми лікування. При цьому тест на вірусні гепатити потрібно робити усім: людина перебуває у групі ризику до тих пір, поки не знає інфікована вона чи ні. Позитивний результат експрес-тесту не є підставою для постановки діагнозу.

 

Що робити, якщо у вас виявили гепатит С?


  Алгоритм дій у разі виявлення захворювання на гепатит С такий: щоб підтвердити (або спростувати) результат швидкого тесту на антитіла до вірусу гепатиту С потрібно звернутися до лабораторії та здати кров на аналіз для визначення РНК-вірусу гепатиту методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР якісний). Якщо аналіз позитивний – звернутися до гепатолога (інфекціоніста, гастроентеролога). Лікар призначає додаткові обстеження, встановлює діагноз, визначає стадію захворювання та необхідність лікування. Наявність захворювання не завжди передбачає терміновість лікування.


  Після цього потрібно стати на диспансерний облік. Отримати безкоштовне лікування можна в закладі охорони здоров'я, який реалізує Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів програму за місцем реєстрації (прописки). Якщо місце реєстрації відрізняється від місця фактичного проживання, необхідно отримати тимчасову реєстрацію у відповідних державних органах.


  Щоб отримати лікування, потрібно подати заяву головному лікарю на участь у зазначеній програмі. Участь у програмі лікування ухвалюється комісійно на основі медичних показників. У разі переведення на лікування з одного закладу в інший, рекомендується просити виписку з історії хвороби та робити копії усіх аналізів, які здавалися.


Орієнтовний перелік аналізів, необхідних для початку лікування:


• аналіз крові для визначення РНК-вірусу гепатиту С методом ПЛР (якісний);

• генотипування вірусу гепатиту С;

• аналіз крові загальний;

• розгорнутий біохімічний аналіз крові;

• визначення рівня глюкози у крові;

• тестування на наявність вірусного гепатиту В і ВІЛ-інфекції;

• аналіз сечі загальний;

• електрокардіографія;

• ультразвукове обстеження печінки (еластометрія печінки, таке обстеження ще називають фіброскануванням) або фібротест (робиться шляхом математичного обчислення результатів біохімічного аналізу крові).


Довідково

  За оцінками українських епідеміологів рівень захворюваності на вірусні гепатити в Україні становить 7-9% від кількості загального населення країни, у той час коли у країнах Європи цей показник коливається від 0,2% до 2,5%. За даними медстатистики, станом на початок 2016 року на обліку нараховувалося 67 141 хворий на вірусні гепатити, які потребують лікування. З них     20 258 живе з гепатитом В і 46 883 – з гепатитом С. В цілому ж, зважаючи на специфіку захворювання, справжня кількість хворих на вірусні гепатити в Україні може бути набагато більша.

 

Джерело: http://moz.gov.ua/