Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июль 2018 (14)
Июнь 2018 (20)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з псоріазом
29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з псоріазом З метою поліпшення надання спеціалізованої дерматовенерологічної допомоги хворим на псоріаз в Україні назріла необхідність у створенні Державного реєстру хворих на псоріаз. За словами головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Дерматовенерологія», завідуючого кафедри дерматології та венерології НМУ ім. О.О. Богомольця Віктора Степаненка, таке рішення спричинено низьким рівнем виявлення та обліку хворих на псоріаз в державних закладах охорони здоров’я, особливо із складними формами та тяжким перебігом захворювання, ускладненням супутніми захворюваннями, а отже, визначення в подальшому груп інвалідності та питання реабілітації хворих, особливо серед дітей. 

«Згідно зі статистикою Української асоціації псоріазу, в країні налічується приблизно півтора мільйона хворих на псоріаз. Із них лише приблизно 90-100 тис. перебувають на обліку, всі решта лікуються або в приватних закладах, або не лікуються взагалі, - наголосив В. Степаненко. – Без лікування або за умов неналежного лікування псоріаз може стати причиною ураження суглобів, вісцеральних систем організму, спричиняти супутні захворювання, типу псоріатичного артриту, хвороби Крона, підвищувати ризик хронічних захворювань – діабету, артеріальної гіпертензії, серцево-судинної патології, що значно знижує якість життя хворого, або навіть призводить до втрати працездатності».

За словами фахівця, говорити про якість лікування, визначення груп інвалідності і реабілітації хворих на псоріаз можна лише після окреслення чіткої картини класифікації таких хворих. Для створення реєстру необхідно розробити облікові та звітні форми по цьому захворюванню, в яких передбачити усі необхідні аспекти цього дерматозу, включно із питанням реабілітації хворих. Пропозиції до цих форм, відповідно доручення В. Степаненка, уже розробляються усіма головними позаштатними спеціалістами-дерматовенерологами обласних та міського в м. Києві управлінням (департаментам) охорони здоров’я.

Довідково 
Псоріаз є одним із найпоширеніших хронічних дерматозів в індустріально розвинених країнах, який може уражати людей незалежно від статі та віку. Варіанти поширення в різних місцевостях пов’язують із генетичними та кліматичними факторами, шкідливими звичками, станом навколишнього середовища, особливостями харчування. Біологічні фактори також можуть сприяти захворюванню, до прикладу, стрептококова, вірусна інфекція, емоційна криза, вагітність. Інші причини, зі спостережень, пов’язують із прийомом деяких лікарських препаратів.

Псоріаз характеризується появою на шкірі характерного висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації), з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. Зазвичай бляшка з’являється на волосистій частині голови чи поверхнях кінцівок, які відповідають розгинальним м’язам. Часто зустрічаються борозни на нігтях, їх потовщення та жовте забарвлення. У частини хворих розвивається артрит кистей і ступнів, що без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідності.

Локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись в досить широких межах. Висип може не викликати суб’єктивних відчуттів, або, навпаки, супроводжуватись свербежем. Шкіра, уражена бляшками, може тріскатись і кровити, а в окремих випадках висип може набувати мокнучого характеру, що свідчить про стрімкий, агресивний перебіг захворювання. Однак псоріаз не є заразною хворобою, не порушує дітородну функцію жінок і не шкодить вагітності.

Остаточно вилікувати псоріаз неможливо, проте в Україні наявні всі методики і медичні засоби для лікування псоріазу та полегшення його симптомів. Результатом одужання є усунення клінічних проявів, збільшення періоду ремісії та значне полегшення наступного загострення. Хвороба потребує професійного лікарського спостереження, контролю і лікування. Хворі мають дотримуватись усіх порад лікаря-дерматолога.

Прес-служба МОЗ України