Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
Архіви
Февраль 2020 (25)
Январь 2020 (24)
Декабрь 2019 (13)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (11)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі


Для громадян, що змушені покинути свої оселіКАБІНЕТ ЗНИЖЕННЯ ШКОДИ ПРАЦЮЄ У СУМАХ

Сьогодні ми зустрілися з різними структурами, щоб показати роботу, яку було проведено для створення кабінету. Окрім цього, ми хочемо, щоб медики, представники влади та поліції розуміли, як функціонує ця установа та які послуги надають її соціальні працівники, – говорить Андрій БУКІН, виконавчий директор громадської організації «Клуб «Шанс».

Ініціатива створення кабінету зниження шкоди впроваджувалася за підтримки Сумського обласного наркологічного диспансеру та функціонує на базі його диспансерного відділення.

Ми облаштували окремі кімнати для соціального працівника, загальну кімнату для зборів, а поруч – для використаного інструментарію. Соціальний працівник громадської організації «Клуб «Шанс» видає нашим відвідувачам інформаційні матеріали, чисті шприци, серветки, презервативи та лубриканти. Також саме там збираються групи самодопомоги, проводяться інформаційні заняття. Такі кабінети зниження шкоди є у всіх цивілізованих країнах світу. Ми обираємо найкращі практики та втілюємо їх на Сумщині, – розповідає Тарас ЗЛИДЕННИЙ, головний лікар Сумського обласного наркологічного диспансеру.

За словами Тараса Злиденного, наступним кроком було б добре зробити ще один кабінет зниження шкоди у Сумах, але ближче до центру міста. Він також став би структурною одиницею наркодиспансеру, проте територіально відокремленою від медичних установ.

Правильно та логічно почати обговорювати концепцію та стратегію створення ще одного подібного закладу в Сумах. Він має бути в іншому районі міста, можливо ближче до центру. Насправді вже зараз у різних країнах починають говорити про те, що у Сумах створили першу кімнату зниження шкоди на території Східної Європи та Центральної Азії. Але потрібна узгодженість між місцевою владою, поліцією та громадою. Тоді можливо буде залучати інвестиції та говорити про ще більший розвиток, – стверджує Олексій Загребельний, член Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Досить важливо створити належні умови для реалізації політики зниження шкоди та зменшення шкідливих наслідків від вживання наркотиків, а також протидії поширенню інфекційних захворювань і самої наркозлочинності. Окрім цього, створення місць для проведення комплексної профілактики з людьми, які вживають наркотики, може стати першим кроком для їх подальшої реабілітації, – говорить Максим Галицький, заступник міського голови Сум з питань охорони здоров’я.

Загалом 1 038 осіб з опіоїдною залежністю перебувають під диспансерним наглядом у лікарів-наркологів Сумської області. З них майже половина – жителі міста Суми.

У Сумах замісну підтримувальну терапію отримують 309 людей.

Джерело: https://tribuna.sumy.ua/news/kabinet-znyzhennya-shkody-v-sumah-yak-vin-pratsyuye-pokazaly-predstavnykam-miskoyi-vlady/?fbclid=IwAR00WSehkN9xkRbxwufzWfkj2BD4nY-fXmhdDDn0slsnVSkfD_RXp-W3piU