Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Декабрь 2019 (2)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (12)
Август 2019 (11)
Июль 2019 (29)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі«І ЧИМ МИ РІЗНІ? РІВНА РІВНІСТЬ»

Днями у ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту» відбулася акція, присвячена Всесвітньому дню солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. ЇЇ організували Сумський обласний Центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом та «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої лікарні Святої Зінаїди. 


Волонтер «Клініки, дружньої до молоді» Валерія ознайомила студентів з основними принципами роботи «Клініки, дружньої до молоді» дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди.

Лікарем Сумського обласного центру профілактики з ВІЛ/СНІДом Юлією Луговською була озвучена ситуація в Сумській області щодо інфікування на ВІЛ та  проведені особисті бесіди та відповіді на запитання студентів.

Завідувачка «Клініки, дружньої до молоді»  Владлена Концевич провела групове дотестове консультування, озвучила шляхи передачі ВІЛ та розповіла про засоби захисту та наголосила, що назва Всесвітнього дня Солідарність з ВІЛ позитивними.      

Активіст і пастор Василь Мацуєв звернувся до молоді з закликом не починати вживати будь-які наркотики, бо немає  легких наркотиків і грань може бути дуже тонкою. Лише  сила волі та характеру вчасно сказати «Ні» може врятувати життя. Наркоманія, захворюваність на СНІД та інфекції, що передаються статевим шляхом – усе це соціальні проблеми. І, як правило, одна проблема часто веде за собою іншу. Василь Мацуєв, як колишній  соціальний працівник ВІЛ-сервісної організації, розповів про можливість скористатися ліками, які можуть знизити кількість вірусу в організмі до незначних рівнів. Люди зі зниженим рівнем ВІЛ є важливим чинником в уповільненні епідемії.

Голова ГО «Соціальна організація студентів» Юлія Тарасенко-Баландіна  розповіла про фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» та наголосила, що тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаними з поняттями рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити як сповідувати практики рівності в нашому повсякденному житті. Ключова кінопрограма присвячена групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві.

Студенти переглянули документальний фільм про реальне життя людини з ВІЛ з метою мотивування пройти тест.

Всі охочі мали можливість пройти безкоштовно та анонімно тест на ВІЛ та отримати результат через 15 хвилин. Всі студенти були охоплені якісним дотестовим та післятестовим консультуванням сертифікованими фахівцями.

Протестовано 12 осіб, усі результати негативні. Вони можуть бути спокійними, що нікого не поставили під загрозу, тож будуть приймати правильні рішення і надалі. Для деяких #ТЕСТнаВІЛ став тим переломним моментом, що спонукатиме стати обережнішим, по-новому подивитись на ризики та не забувати про профілактику.

Після завершення зустрічей молодь отримала  засоби контрацепції та методичну літературу.

Довідка. У місті Суми проживає 550 ВІЛ-інфікованих осіб, у т.ч. 167 хворі на СНІД. Протягом 10 місяців поточного року виявлено 38 ВІЛ-інфікованих осіб, захворіло на СНІД 14, померло від СНІДу четверо.

У 2003 році Всеукраїнська мережа людей, інфікованих ВІЛ/СНІДом, виступила з ініціативою відзначати в Україні 1 грудня ще й День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми задля підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до таких осіб. Пропозиція була прийнята. З того часу в нашій країні 1 грудня відмічається Всесвітній день боротьби зі СНІДом та День порозуміння (солідарності) з ВІЛ-позитивними людьми.