Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіДИФТЕРІЯ НАСТУПАЄ! ЄДИНИЙ НАДІЙНИЙ МЕТОД ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ХВОРОБИ – ЩЕПИТИСЯ

ДИФТЕРІЯ НАСТУПАЄ! ЄДИНИЙ НАДІЙНИЙ МЕТОД ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ХВОРОБИ – ЩЕПИТИСЯВ Україні вже зареєстровано 7 випадків дифтерії. Аби захиститися, необхідна вакцинація. Вакцина  безкоштовна та є в усіх районах і містах області.


         Нещодавно у Чернігівській області зафіксовані чотири випадки дифтерії. Першим захворів хлопчик 11 років, який, з огляду на тяжкість стану, знаходиться у відділенні реанімації. Серед контактних в осередку виявлено ще три хворих: молодший брат хлопчика, мати та батько. Зараз всі вони госпіталізовані та одержують необхідну медичну допомогу. Таким чином, з початку року в Україні зареєстровано сім випадків захворювання.


         Дифтерія – небезпечна інфекційна хвороба, що переважно вражає органи дихальної, серцево-судинної та нервової систем, а також надниркові залози. Носіями збудника дифтерії можуть бути не тільки хворі, а і здорові люди, які не мають ознак захворювання, але під час розмови і навіть дихання виділяють небезпечні мікроби.


         Дифтерія підступніша за кір, адже смертність від неї складає 20-50%.


         Найефективнішим методом профілактики є щеплення. Проте сьогодні в області, як і в Україні загалом, виникла серйозна проблема через велику кількість невакцинованих громадян, хоча обов’язкова імунізація дорослих передбачена Національним календарем щеплень.


         Безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії, у тому числі у дорослих, є в достатній кількості в усіх містах та районах Сумщини. Для того щоби щепитися необхідно лише звернутися до сімейного (дільничного) лікаря.


         До речі, ця вакцина захистить Вас і від другої небезпечної хвороби – правця.


         Нагадаємо, що під час епідемії дифтерії в Україні у 1991-1998 роках захворіло понад 20 тисяч осіб, з яких 700 померло. Кількість захворілих на Сумщині склала понад 700, померло біля 20.