Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЛЕПТОСПІРОЗ – АКТУАЛЬНА ТА НЕБЕЗПЕЧНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОЇ МЕДИЦИНИ

ЛЕПТОСПІРОЗ – АКТУАЛЬНА ТА НЕБЕЗПЕЧНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОЇ МЕДИЦИНИОднією з актуальних проблем сучасної медицини залишається таке захворювання, як лептоспіроз. Це гостра інфекційна хвороба людей і тварин, що характеризується хвилеподібною гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, нервової системи. При важких випадках спостерігається жовтяниця, геморагічний синдром, гостра ниркова недостатність, менінгіт.


Вперше лептоспіроз, як самостійне захворювання, був описаний німецьким лікарем А.Вейлем у 1886 році, проте, попри численні дослідження та застосування сучасних методів терапії, смертність при важкій формі захворювання сягає 25-30%.


Лептоспіри нестійкі у зовнішньому середовищі. Миттєво гинуть при дії прямих сонячних променів, кип’ятінні, сушінні та при обробці дезінфікуючими засобами. У воді лептоспіри живуть більше місяця, у ґрунті зберігають життєдіяльність до 3-х місяців. На харчових продуктах вони живуть декілька днів і є стійкими до заморожування.


Джерело інфекції – дикі гризуни (щури, миші), домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з виділеннями. Особливу небезпеку в зараженні можуть становити підвальні приміщення, де перебувають гризуни та забруднюють їх своїми виділеннями, водойми із застояною водою, болотисті місця. Зараження людей відбувається при вживанні інфікованих продуктів і води, догляді за хворими тваринами, під час купання у забрудненій водоймі, на рибалці, косовиці. В організм людини і тварини лептоспіри проникають через ушкоджену шкіру (подряпини, тріщини, рани) та слизові оболонки. Від людини до людини захворювання не передається.


Для лептоспірозу характерна літньо-осіння сезонність з максимумом захворюваності у серпні – це час інтенсивних сільськогосподарських, будівельних, гідромеліоративних робіт, риболовлі та полювання.


Хвороба починається з ознобу, загальної млявості, температура тіла різко піднімається до 39-40С°, з’являється нудота, блювота, головний біль, болі у попереку, суглобах, литкових м’язах. На 3-8-й день може з’явитися висип на шкірі тулуба і кінцівок, крововилив у сітківку ока, внутрішні органи. При появі цих ознак потрібно негайно звертатися до лікаря та пригадати, чи не купалися у водоймах зі стоячою водою, чи не мили руки брудною водою, чи не покусали Вас гризуни.


Захворювання лептоспірозом може призвести до тяжких наслідків, оскільки іноді хвороба протікає важко, з ускладненнями на нирки, печінку, очі. Найчастіше смерть настає від повної відмови роботи нирок. Тому в жодному разі не можна займатися самолікуванням.


Щоб не захворіти на лептоспіроз, необхідно:


-дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;

- не купатися у забруднених водоймах;

- не пити води з невідомих джерел;

- не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;

- застосовувати засоби індивідуального захисту (рукавиці, гумові чоботи) під час робіт на полях, у садах, підвальних приміщеннях;

- проводити систематичні дератизаційні заходи.


Проведення дератизації є дієвим заходом щодо профілактики лептоспірозу.