Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (12)
Август 2019 (11)
Июль 2019 (29)
Июнь 2019 (22)
Май 2019 (12)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіУ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ ВІДКРИЛИ НОВИЙ ОПЕРАЦІЙНИЙ БЛОК

 У СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ ВІДКРИЛИ НОВИЙ ОПЕРАЦІЙНИЙ БЛОКХвороби суглобів – проблема не тільки людей пенсійного віку. Деформація суглоба, як колінного, так і кульшового (тазостегнового), може виникнутиу будь-якому віці. У багатьох випадках єдина надія на нормальне та якісне життя без жахливого болю і милиць ендопротезування, коли зруйнований суглоб замінюють штучним.


 

Після того, як кілька років тому держава припинила централізоване постачання медичних виробів для протезування суглобів, проблемою займаються на обласному рівні. Починаючи з 2016 року, кошти на покупку імплантатів, які встановлюють в ортопедо-травматологічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні, виділяються з обласного бюджету.


У медзакладі працює підготовлена команда під керівництвом обласного ортопеда-травматолога Миколи Яковенчука. Оперативні втручання із заміни колінного і кульшового суглобів проводяться з 2000 року. Не так давно освоєна імплантація плечового суглоба. Ендопротезування один з провідних напрямків лікарні, причому якість послуги нітрохи не поступається європейським стандартам. Якраз навпаки: ускладнення після втручань становлять лише 1,5%, тоді як у Європі 4-7%.


За словами головного лікаря обласної лікарні Володимира Гороха, сьогодні у черзі щодо заміни колінного і кульшового суглобів чекають понад 700 хворих. 85% ті, хто потребує встановлення штучного кульшового суглоба, і 15% колінного. І потреба в імплантатах зростає з року в рік.


«Вартість одного такого протезу коливається в межах 55-60 тис. грн, продовжує головний лікар. Тому цільова програма з ендопротезування, прийнята облрадою у 2016 році, дозволяє протезувати хворих за бюджетні кошти. Більш того, ми створили умови для систематичного планового оперативного втручання, оскільки недавно в корпусі №1 був обладнаний новий оперблок (на дві операційні) спеціально для ендопротезування. Тепер наші фахівці готові оперувати чотири дніна тиждень (крім понеділка). Єдине потрібна підтримка депутатського корпусу для виділення коштів на покупку імплантатів. Ми розраховували на 5 млн грн, але на наступну травневу сесію планується виділення 3 млн. Тоді у нас буде можливість закупити близько 50 протезів (40 кульшових і 10 колінних). Звичайно, відразу ми не зможемо задовольнити всіх, але якщо черга зрушиться вже добре».


До слова, першим пацієнтом, якому було замінено зношений кульшовий суглоб, був на той час молодий чоловік працівник «Сумихімпрому», якого вдалося підняти з інвалідного візка. З тих пір він ходить самостійно, працює.

«Всі наші пацієнти, яких вдалося позбавити від виснажливого болю і повернути до повноцінного життя, кажуть, що вони заново народилися на світ. Це найголовніше », вважає Володимир Горох.


Як стверджує обласний ортопед-травматолог, ендопротез немає зносу пацієнти з новим кульшовим суглобом ходять вже більше 10 років. Наприклад, для мешканки Баранівки імплантат не перешкода, щоб їздити на велосипеді.


Джерело: shans.com.ua