Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Август 2019 (7)
Июль 2019 (29)
Июнь 2019 (22)
Май 2019 (12)
Апрель 2019 (25)
Март 2019 (25)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіУ РАМКАХ АКЦІЇ «БЕЗПЕЧНЕ КОХАННЯ» ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ ХНУВС

У РАМКАХ АКЦІЇ «БЕЗПЕЧНЕ КОХАННЯ» ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ ХНУВСНапередодні Всесвітнього дня здоров’я, 4 квітня, у Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ відбулося спілкування фахівців Сумського обласного Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом та «Клініки, дружньої до молоді» міської дитячої лікарні Святої Зінаїди зі студентами на тему профілактики ВІЛ/СНІД.


Зустріч проводилися у рамках акції «Безпечне кохання» та лекторію «Молодь за здоровий спосіб життя». Організація заходу стала можлива завдяки сприяння провідного фахівця з виховної роботи Анни Мітітєл.

 

«Приділення уваги профілактичній освіті молоді та захист її від негативних впливів та ризиків підліткового віку має бути першочерговим завданням і освітян, і медиків. На жаль, через відсутність доступу до інформації з компетентних джерел (або замовчування цих тем) і необмеженого доступу підлітків до джерел з недостовірною, неповною та невідповідною віку інформацією з інтернет-мережі, молодь має суперечливі уявлення про культуру взаємин і власну відповідальність щодо статевого життя. Тому ми ініціюємо зустрічі з фахівцями, лікарями, психологами», – говорить завідувач відділення «Клініка, дружня до молоді», Владлена Концевич.


Лікар Сумського обласного Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом Юлія Луговська навела статистику хворих на ВІЛ по області, розповіла про можливість скористатися ліками, що можуть знизити кількість вірусу в організмі до незначних рівнів. Люди зі зниженим рівнем ВІЛ є важливим чинником в уповільненні епідемії, не кажучи вже про збереження свого тіла здоровим.


Психолог КДМ Таїсія Луцьковська ознайомила студентів із основними принципами роботи «Клініки, дружньої до молоді» міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди,звернула особливу увагу на стосунки у підлітковому віці. Симпатія, закоханість, кохання. Були озвучені сфери: тіло, діяльність, контакти та смисли. І головне не забувати контактувати на рівні цінностей, спілкування, спільної діяльності, а не лише на рівні тілесних контактів.


Владлена Концевич провела групове дотестове консультування та озвучила всі шляхи передачі ВІЛ і розповіла про засоби захисту.

 

Студенти переглянули документальний фільм про реальне життя людини з ВІЛ з метою мотивування пройти тест.

Всі охочі мали можливість пройти безкоштовно та анонімно тест на ВІЛ та отримати результат через 15 хвилин. Всі студенти були охоплені якісним дотестовим та післятестовим консультуванням сертифікованими фахівцями.


Протестовано 15 осіб, всі результати негативні. Вони можуть бути спокійними, що нікого не поставили під загрозу, тож будуть приймати правильні рішення і надалі. Для деяких #ТЕСТнаВІЛ став тим переломним моментом, що спонукатиме стати обережнішим, по-новому дивитися на ризики та не забувати про профілактику.


Після завершення зустрічі молодь отримала методичну літературу з теми зустрічі та засоби контрацепції.