Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июнь 2019 (11)
Май 2019 (12)
Апрель 2019 (25)
Март 2019 (25)
Февраль 2019 (17)
Январь 2019 (20)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЗВІЛЬНИМО СВІТ ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ!

ЗВІЛЬНИМО СВІТ ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ!Боротьба з туберкульозом проблема не одного десятиліття. Навіть приділяючи значну увагу лікуванню та профілактиці цієї небезпечної хвороби, неможливо чекати різкого поліпшення ситуації унайближчі роки, стверджують спеціалісти. А також додають, що її поширення є проблемою медичною лише приблизно на 10 відсотків, решта складової соціальна. Що потрібно зробити ще, аби побороти недугу, кого залучити до вирішення непростої проблеми? Ці та інші питання й стали темою розмови учасників круглого столу на тему «Шукаємо лідерів, щоб звільнити світ від туберкульозу». Засідання відбулося 27 березня за ініціативи обласної ради та ОДА за участі представників влади, медиків, громадськості. Захід також було приуроченоДню боротьби з туберкульозом, який по всьому світу відзначають 24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я.


Відкриваючи зустріч, заступник голови обласної ради Тетяна Головко наголосила, що з туберкульозом треба боротися комплексно, як кажуть, усім миром. І в переліку заходів насамперед реформування самої системи надання протитуберкульозної допомоги через максимальне наближення медичних послуг до хворого. Посадовець закликала учасників круглого столу до відкритої, конструктивної розмови.


І першим слово узяв народний депутат України Олексій Кириченко. Він зазначив, що, на жаль, на туберкульоз хворіють усі, а не тільки соціально-незахищені громадяни. Тому у профільному комітеті Верховної Ради України його колеги підтримали проект концепції боротьби з туберкульозом. Нардеп висловив сподівання, що невдовзі Рада прийме й відповідний закон, яким буде передбачено ряд заходів для поліпшення ситуації у країні.


Занепокоєний справами в області й головний лікар Сумського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Леонід Бондаренко. І хоча у минулому році на Сумщині спостерігалося зниження кількості недовиявлених хворих, смертей від туберкульозу, проблема існує. На думку лікаря, не на часі відмовлятися від флюорографічних оглядів, бо саме вони сприяють виявленню туберкульозних вогнищ. Нам шкода, на сьогодні їх в області маємо 442, а це 1982 особи тільки у минулому році з них захворіло одинадцять, четверо – діти.


Аби перешкодити поширенню туберкульозу, насамперед мультирезистентного, фтизіатрична служба області основні зусилля спрямувала на розвиток системи амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз, реорганізацію ліжкового фонду, залучення громадських організацій до активної участі у протидії небезпечній хворобі, забезпечення захисту населення з обмеженим доступом до медичної допомоги, підвищення рівня громадської обізнаності тощо.


Усі учасники круглого столу були солідарні в тому, що усю цю роботу слід продовжувати і удосконалювати. А ще зазначили, що вона потребує й постійного збільшення видатків з державного та обласного бюджетів, аби забезпечити всебічний захист населення від туберкульозу.


Одностайно була схвалена резолюція учасників круглого столу на тему «Шукаємо лідерів, щоб звільнити світ від туберкульозу», де з метою поліпшення надання фтизіатричної допомоги населенню передбачено продовжити оптимізацію ліжкового фонду та впровадження ефективної амбулаторної моделі для поліпшення ефективності лікування. Також варто здійснити усі можливі заходи для відновлення роботи з неурядовими організаціями програми медико-соціального супроводу хворих на туберкульоз за фінансування Глобального фонду. Адже втілення програми дасть можливість підвищити прихильність до лікування соціально дезадаптованих мешканців області.


На часі й активізація профілактичних оглядів мешканців віддалених населених пунктів районів області шляхом виїзної роботи пересувного флюорографа. При цьому явка має складати не менше 80 осіб у кожному населеному пункті. Необхідно активізувати скринінгове анкетування для виявлення людей, які потребують обстеження на туберкульоз. Ураховуючи те, що відео-ДOT пропонує потенційне збільшення доступу до ДOT та є прийнятною альтернативою для багатьох пацієнтів, слід продовжити впровадження його в області. Населення області має бути поінформованим з питань туберкульозу та формування здорового способу життя.


Засідання круглого столу закінчилося на мажорній ноті. Заступник голови обласної ради Тетяна Головко вручила Почесну грамоту головному лікарю обласного комунального закладу охорони здоров'я «Сумський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Леоніду Бондаренку. Відзнаки обласної ради він удостоєний за самовіддану працю, вагомий особистий внесок у справу боротьби з туберкульозом, збереження здоров’я і життя українських громадян та з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз.


Почесні грамоти та Подяки начальника УОЗ ОДА отримали: лікар-фтизіатр протитуберкульозного кабінету Конотопської центральної районної лікарні ім. Академіка М. Давидова Андрій Білецький, лікар-фтизіатр Шосткинського міжрайонного протитуберкульозного диспансеру Іванна Третьяк, лікар-фтизіатр протитуберкульозного кабінету Лебединської центральної районної лікарні ім. лікаря К.О. Зільберника Сергій Білокобильський, лікар-фтизіатр протитуберкульозного кабінету Роменської центральної районної лікарні Валентин Монукало, головний лікар Шосткинського міжрайонного протитуберкульозного диспансеру Валерій Чурсін, головний лікар Шосткинського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію Валентина Пустовіт, директор Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІ ступенів Олександр Аптерман.

 

Резолюція учасників «круглого столу» на тему: «Шукаємо лідерів, щоб звільнити світ від туберкульозу»

 

Джерело: https://sorada.gov.ua