Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА НА ЛІТНІЙ ЧАС

ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА НА ЛІТНІЙ ЧАСПерехід на літній час, який відбудеться вночі з 24 на 25 березня, може спричинити певний дискомфорт у здоров’ї людей. Щоб уникнути пов'язаного з цим погіршення самопочуття, достатньо дотримуватися кількох простих порад.


Варто уважніше «прислухатися» до свого організму протягом перших двох-трьох тижнів після переведення стрілок годинника.


Перехід на літній або зимовий час відбувається у вихідні дні, тому є додатковий шанс пережити дискомфорт – як психологічний, так і дискомфорт зміни біологічного ритму. Протягом півроку люди входять у певний біологічний ритм, і коли він змінюється, у перші два-три тижні це може призвести до погіршення працездатності, загострення хронічних та серцево-судинних захворювань.


У перший тиждень після переведення стрілок годинника слід обмежити як фізичні, так і психічні навантаження, оскільки у цей час відбувається певна перебудова нервової системи на новий ритм. Її, за можливості, треба стимулювати ранковим контрастним душем.


Людям із хронічними захворюваннями, а також тим, хто має проблеми з артеріальним тиск, протягом двох-трьох тижнів потрібно ретельніше стежити за своїм станом, адже нервова система переживатиме стрес.

Загалом, потрібно не забувати про правила здорового способу життя.


Найпростіший спосіб вберегтися від перевтоми добре висипатися. У період після переведення годинника треба лягати спати на півтори години раніше, а також проводити якнайбільше часу на свіжому повітрі, не нехтувати прогулянками перед сном. З огляду на додатковий стрес потрібно обмежити вживання кави, чорного чаю та алкогольних напоїв краще замінити їх зеленим або трав'яним чаєм.


Також варто звернути увагу на свій раціон. За день потрібно з'їдати до 400 грамів овочів та фруктів. Це необов'язково мають бути дорогі фрукти, вистачить звичайних яблук, свіжої або квашеної капусти.