Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архіви
Февраль 2020 (25)
Январь 2020 (24)
Декабрь 2019 (13)
Ноябрь 2019 (23)
Октябрь 2019 (9)
Сентябрь 2019 (11)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі


Для громадян, що змушені покинути свої оселіТестування на ВІЛ
Тестування на ВІЛ   Студенти Сумщини завжди займали активну життєву позицію. Тому розуміння проблеми ВІЛ/СНІДу і підтримка тестування не залишилися осторонь. За ініціативи студентського ректорату, 30 листопада у Сумському національному аграрному університеті проведено інтерактивну зустріч «Відповідальність починається з мене». Зустріч проводилася в переддень Всесвітнього Дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми у рамкахлекторію «Молодь за здоровий спосіб життя».


   Під час зустрічі студенти ознайомилися зі статистичними показниками ВІЛ-інфекції у Сумах та області, про що розповіла лікар обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Юлія ЛУГОВСЬКА.

 

   Старший соціальний працівник БО «Крок на зустріч» Алла КРІПАК розповіла історію ВІЛ-інфекції та закликала бути толерантними до ВІЛ-позитивних.

З основними принципами роботи «Клініки, дружньої до молоді» Сумської міської дитячої лікарні Святої Зінаїди ознайомила Владлена КОНЦЕВИЧ, завідувач «Клінікою, дружньою до молоді». Було проведено групове дотестове консультування та озвучені всі шляхи передачі ВІЛ та засоби захисту.

 

   Молодь переглянула фільм «Тест» і отримала методичну літературу з теми та засоби контрацепції. Всі охочі мали можливість пройти свій тест на ВІЛ. Проведенню тесту передувало якісне дотестове консультування та заповнення інформованої згоди. Протестовано 27 підлітків, усі результати негативні.

Якщо Ви відповідальна людина, відповідально ставитеся до своїх рідних та близьких, здайте тест на ВІЛ. Настав час відверто заявити про свою позицію та визнати, що замовчування проблеми її не вирішує. Кожен може щось зробити. Разом ми можемо зупинити ВІЛ. Запропонуйте коханій людині поїхати з Вами здати тест, щоб підтримати Вас морально. Пройдіть тест разом, якщо хочете показати як Ви захищаєте та піклуєтесь один про одного. Запитайте своїх друзів, коли вони востаннє проходили тест на ВІЛ.


     Тестування на ВІЛ   Незалежно від результатів тесту, просто проходячи обстеження на ВІЛ, Ви вже допомагаєте захистити себе та інших. Якщо результат негативний, Ви будете знати, що не поставили нікого під загрозу, тож приймайте правильні рішення і надалі. Тест також може стати для Вас тим сигналом, що спонукає бути обережнішим, по-новому дивитись на ризики та не забувати про профілактику.

 

   Якщо результат позитивний – можете скористатися ліками, які можуть знизити кількість вірусу у організмі до незначних рівнів. Так, отримати результати тесту може бути страшно. Але це краще, ніж просто не лікуватися.

 

  Пройти тестування можна в обласному Центрі профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом за адресою: м. Суми, пр-т Курський, 111, а також у «Клініці, дружній до молоді» по вул. І.Сірка, 3 та інших лікувально-профілактичних закладах міста.