Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЛікарі нагадують – під час сезону грипу та ГРВІ неможливо обійтися без профілактики

Лікарі нагадують – під час сезону грипу та ГРВІ  неможливо обійтися без профілактики

   

   Питання профілактики та лікування грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) не втрачають своєї актуальності, а особливо із настанням сезону, коли захворюваність зростає.

   

   З метою інформування сумчан про те, які заходи профілактики актуальні в сезон грипу, 15 листопада представники міської влади та спеціалісти галузі охорони здоровя провели брифінг, присвячений ситуації із захворюваності на ГРВІ та грип, профілактиці та лікуванню цих хвороб.

   

   У заході взяли участь заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ, в.о. начальника відділу охорони здоровя Олена ЧУМАЧЕНКО, заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Наталія СПІЧАКОВА, міський інфекціоніст Світлана ГРИЩЕНКО, а також начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Валентина ТИЩЕНКО.

   

   Щорічно при підготовці до сезону підвищення захворюваності на грип та ГРВІ в місті розробляється комплексний план заходів, відповідно до якого працюють усі лікувально-профілактичні заклади, також опрацьовується порядок госпіталізації і заходи, які будуть вжиті на період підвищення захворюваності, – зазначила Олена ЧУМАЧЕНКО.

   За останній тиждень у Сумах зареєстровано 1164 випадки захворювання на грип та ГРВІ, що на 263 випадки менше, ніж за попередній тиждень – 1427.

Серед тих, хто захворів, 765 дітей. Госпіталізовано 77 сумчан, з них 91% – діти.

   

   За даними відділу охорони здоров’я, наразі рівень захворюваності на грип та ГРВІ у місті на 35% нижче порогового рівня.

   

   Як розповіла Олена ЧУМАЧЕНКО, одним із засобів профілактики грипу – є вакцинація. На сьогодні в Україні зареєстровано чотири вакцини проти вірусу грипу. В наявності у продажу в аптечній мережі Сум є дві вакцини, орієнтовною вартістю від 180 до 250 гривень. На сьогоднішній день щеплено вже 393 особи, серед яких 225 медичні працівники.

   

   «Грип – це вірус, який передається повітряно-крапельним шляхом і вражає органи дихання. Проте ми маємо реальні можливості для його профілактики, шляхом вакцинації. Жоден захід профілактики не буває настільки ефективним, як щеплення. Тож раджу всім відвідати лікаря та зробити щеплення», – наголосив заступник міського голови Максим ГАЛИЦЬКИЙ, який днями всією родиною відвідав відділення сімейної медицини аби зробити щеплення проти грипу.

   

   Особливу увагу звернули на госпіталізацію хворих при підвищенні рівня захворюваності. Отже, госпітальною базою для хворих на грип та ГРВІ у Сумах визначені: інфекційне відділення міської лікарні № 4 та інфекційне відділення міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїдидля хворих дітей; обласний клінічний перинатальний центрдля роділь та породіль; реанімаційні відділення всіх лікувально-профілактичних закладах міста, а також обласна інфекційна клінічна лікарня ім. З.Й. Красовицькогодля хворих у тяжких станах.

   

   Керівник міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди, розповідаючи про роботу установи в умовах епідемії грипу, зазначила що введена система обслуговування мешканців «електронна реєстратура» буде працювати в звичайному режимі, а також додатково планується зменшити кількість годин прийому на годину, щоб збільшити кількість годин на обслуговування викликів на годину. Адже мешканці частіше викликають лікаря додому. Також запровадять додаткові номери телефонів адміністраторів – завідуючих педіатричними відділеннями, які на період грипу винесуть у відкритий доступ.

   

   Під час брифінгу ще раз наголосили, що у період підвищеної захворюваності на грип у лікувальних закладах будуть введені такі протиепідемічні заходи, як масковий режим для персоналу і відвідувачів, обмеження відвідувань у стаціонарних відділеннях і кількості осіб, які будуть перебувати на лікуванні з хворою дитиною та обмеження госпіталізації хворих з плановими захворюваннями.

   

   Медики підкреслили необхідність своєчасного звернення до лікаря і неприпустимість самолікування при грипі.

   

   Особливо важливо це для людей, що належать до груп ризику: діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою; хворі на діабет, хронічні серцево-судинні захворювання, люди, які перебувають на імуно-супресивній терапії.

   

   Разом з тим, надали прості поради, як вберегтися в цей період. Тож, потрібно уникати місць великого скупчення людей та контакту з хворими, треба застосовувати засоби індивідуального захисту, такі як маска. Варто частіше мити руки. Якщо поруч немає води та мила, треба використовувати спреї для рук на спиртовій основі. Слід регулярно провітрювати приміщення і частіше застосовувати вологе прибирання. Потрібно бути фізично активними, уникати стресу, спати достатню кількість годин і повноцінно харчуватися.