Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНайголовніше про небезпечну хворобу – поліомієліт

Найголовніше про небезпечну хворобу – поліомієлітПоліомієліт – це невиліковне інфекційне захворювання. Його спричиняє вірус поліо, що вражає нервову систему та призводить до паралічу, від якого жертви страждають усе життя. 5-10% з тих, що захворіли, помирають через ураження дихальних м’язів.

 

Як розповсюджується поліомієліт?


   Вірус поліо є дуже заразним.Він може передаватися від дитини до дитини та інфікувати без жодних симптомів, поки не призведе до паралічунещепленоїдитини. Вірус живе в зараженій слині абовипорожненняхінфікованої особи протягом багатьох тижнів. Поліо передається під час контакту зекскрементамиабо слиною інфікованої людини,як правило,через брудні руки до рота, і після цього розмножуєтьсяукишківнику. Побутові предмети та іграшки, щомаликонтакт з калом або слиноюхворої дитини, такожможуть переносити вірус до рук і ротаздорової.

 

Чому хвороба знову в Україні?


   Поліо був розповсюдженим ще в часи наших дідусів та бабусь. Але на початку 90-х років проведено кілька раундів масової вакцинації дітей, і досить довго не траплялося жодного випадку захворювання на поліомієліт в Україні.

 

   Однак, через те, що протягом останніх років вакцинування дітей було вкрай низьким, вірус знову в нашій країні і вже траплялися випадки паралічу.За міжнародними медико-санітарними правилами,в Україні було оголошено спалах поліомієліту. Це означає, що діти мають високий ризик захворіти на цю смертельно небезпечну хворобу.

Є два типи вакцин:


1.Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) –рожеві краплі, які капають у рот. Вона використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей на територіях, куди повернувся і де циркулює вірус.

2.Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції.

Обидві вакцинивикористовується для рутинної імунізації.

 

Які вакцинивикористовуються в Україні?


   Як ОПВ, так й ІПВ є абсолютно безпечними вакцинами. ОПВ, що використовується в Україні, перекваліфіковано ВООЗ та закуплено ЮНІСЕФ. Вакцину, яка застосовується в Україні, вироблено у Франції. У неї немає розповсюджених побічних ефектів, її використовує весь світ. Протягом останніх 20 років ця вакцина врятувала 5 мільйонів дітей від хронічного паралічу, спричиненого вірусом поліо.

 

Скільки доз вакцини потрібно?


   Вакцинація проводиться всім дітям у віці 2, 4, 6, 16 місяців, 6та14 років.

 

Чи вакцинувати хворих дітей?


   Так. Дуже важливо забезпечити вакцинацію хронічно хворих дітей, оскільки рівень їхнього імунітету є нижчим, ніж в інших, отже, вони вразливіші до інфікування вірусом поліо.ОПВ є безпечною, і її можна давати хворим дітям,якімають симптоми грипу чи застуди. Протипоказання до щеплення – надзвичайно рідкісні випадки. Їх може визначитиВаш лікар або спеціальна імунологічна комісія, що збирається в районній лікарні або міській чи обласній поліклініці.

 

Що таке додаткова кампанія імунізації?


   Додаткові заходи (кампанія) з імунізації передбачають додаткові щеплення для великої кількості дітей протягом короткого часу. Вони організовуються, коли епідеміологічна ситуація у країні погіршується і є високий ризик зараження, а також під час спалахів інфекційних хвороб.

 

Що таке рутинна імунізація?


   Рутинна імунізація – це програма. яку держава проводить для всього населення, зокрема, для всіх дітей молодшого віку, щоб забезпечити захист від найнебезпечніших інфекцій.В Україні діти отримують безкоштовні щеплення від 10 захворювань за 6 разів протягом перших півтора року життя. Рутинна вакцинація від поліо є однією зі складових стандартного календаря щеплень.

 

Шановні батьки, зверніть увагу!


   Навіть повністю щепленим дітям потрібні додаткові щеплення ОПВ протягом кожного туру кампанії з вакцинації.

   

   Стежте за оголошеннямиуЗМІ тазапитатуйте свого лікаря про графік наступних турів імунізації. Зокрема,звертайте увагу на інформацію про вік дітей, яким варто зробити щеплення проти поліомієліту.

 

 Пам’ятайте:ліків від поліомієліту не існує.Єдиний захиствід хворобищеплення!