Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПсихологічне і психічне здоров’я. Пам’ятка для лікарів

Психологічне і психічне здоров’я. Пам’ятка для лікарівУ Всесвітній день психічного здоров’я на базі Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди відбувся семінар «Психологічне і психічне здоров’я. Пам’ятка для лікарів». На захід були запрошені студенти-медики 5-6 курсів СумДУ, лікарі-інтерни, молоді лікарі, які працюють менше 10 років. У роботі семінару взяли участь в.о. начальника відділу охорони здоров’я Наталія Кіпенко, головний лікар міської дитячої лікарні Олександр Ємець та заступник головного лікаря Наталія Спічакова.

 

  Метою заходу було створення простору, вільного від стресу, для молодих спеціалістів та утворення нових професійних і особистісних контактів, психологічної просвіти лікарів. У зв’язку з майбутньою медичною реформою, що підвищить вимоги до лікаря та емоційне навантаження, майбутні і молоді спеціалісти повинні мати змогу отримувати якісну психологічну підтримку, простір для продуктивного вільного спілкування з колегами та представниками сумісних наук.


  Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок у життя суспільства. І фізичне здоров'я неможливе без психічного здоров'я. В Україні 1,2 млн. жителів (більше 3 % усього населення) страждає психічними розладами, і цей показник з кожним роком зростає. Не перший рік Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець. Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. Інвалідизація від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань, – зазначив керівник дитячої лікарні.


  На семінарі розглядалися питання:


- вербального та невербального контакту з пацієнтом, умови для діалогу та договору, наголошено на можливостях та обмеженнях контролю в системі «Лікар-пацієнт», спікер – Таїсія Луцьковська, психолог «Клініки, дружньої до молоді» СМДКЛ Святої Зінаїди;

- ставлення Середньовічної Західної Європи до людей, які займалися цілительством, розкрита полярність цього відношення на різних рівнях (державному, особистісному) від презирства знахарів до поваги та прирівняння з Богом тих, хто надає допомогу у зціленні, спікер Тетяна Мотрук, доцент кафедри психології СДПУ ім. А.С Макаренка, кандидат наук;

- представлені описи 14 основних типів психологічних реакцій пацієнтів на хворобу та рекомендації щодо взаємодії лікаря з пацієнтами з різними особливостями поведінки, спікер Яна Штагер, психолог поліклінічного відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні;

- висвітлена важливість проявів та розуміння власних емоцій, одним із способів, що дозволяє це зробити, є арт-терапія, були представлені техніки, які використовуються у відділенні онкогематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, спікер – Оксана Хоменко-Горшкова, психолог онкогематологічного відділення та «Клініки, дружньої до молоді» СОДКЛ.


  Представлено 4 майстер-класи, всі лікарі поділилися на 4 групи, в залежності від того, яку тему обрали. Це «Самомасаж як метод профілактики» у виконанні Романа Світличного, «Метафоричні асоціативні карти» Анни Рубан, «Емоційне вигорання та професійна деформація лікаря» Дар’ї Черенщикової та «Різноманіття підходів у психотерапії соматоформних розладів» Яни Штагер.


  Психічне здоров’я кожного, в першу чергу, залежить від нього самого і його близьких. Задача сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і, за необхідності, звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.


  Зберігайте власне психічне здоров’я та пам’ятайте про людей з психічними розладами, які поруч.

 Психологічне і психічне здоров’я. Пам’ятка для лікарів