Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіВідзнака за професіоналізм та милосердя

Відзнака за професіоналізм та милосердяВідзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

 

   Щороку у серпневий день Святого Пантелеймона медики збираються на службу в одному зі знакових для України храмів. Ті, хто нагороджені орденом Святого Пантелеймона і ті, хто підтримує запровадження такої нагороди. Орден має тривалу історію, але, як стверджують фундатори цього проекту, у 2017 році нагорода пережила відродження і переосмислення й тепер має всі шанси стати найпрестижнішою національною відзнакою за професіоналізм і милосердя.

Відзнака за гуманність та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» присуджується громадянам України, іноземцям чи особам без громадянства за систематичну діяльність, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного, надихає на нові можливості.


   Вперше у 2009 році Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена та благословена Предстоятелями трьох найбільших християнських церков України.

   

   Наразі орденом опікується Всеукраїнська громадська організація " Ліга сприяння розвитку паліативної і хоспісної допомоги”. Місія цієї нагороди і в тому, щоб ми не розучилися помічати позитивне і бути вдячними. Адже серед нас є люди , які всупереч всім проблемам і перешкодам не перестають робити добро і «згоряючи», світять іншим. Є сотні, тисячі випадків, коли завдяки високій професійності, милосердю, а часто і самопожертві медичні працівники рятують життя. І ми маємо підтримувати таких лікарів, медичних працівників і піднімати престиж лікарської праці.

   

   Затверджено 5 номінацій, які говорять самі за себе: «Кращий лікар», «Кращий медик», «Новатор охорони здоров’я», «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я» та «Служіння суспільству». Загалом це виглядає так: у кожному регіоні є експертні ради, які мають відібрати 125 кандидатів. Серед них Національна експертна комісія вибере 25 найдостойніших і найавторитетніших. Останнє слово буде за Поважною радою, до якої входять дуже шановані в Україні люди, наші моральні авторитети - Леонід Кравчук, Ада Роговцева, Святійший патріарх Філарет, Блаженніший Святослав…. У кожній з 5 номінацій рада відбере одного переможця, тобто, орденом Святого Пантелеймона щороку нагороджуватиметься 5 осіб. Їх імена знатиме вся країна.

 

   З часу заснування Відзнаки було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства, серед яких такі визначні особистості як М.М.Амосов (посмертно), О.О.Шалімов (посмертно), О.М.Лук’янова, Ю.І.Кундієв, Л.А.Пиріг, В.Ю.Мартинюк, Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир (Гузар) та ін.

 

   Нагороджені Відзнакою за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» у 2017 році:

Номінація «Кращий лікар» - КАШТАЛЬЯН Михайло Арсеньєвич - доктор медичних наук, завідувач кафедри загальної хірургії та військової медицини Одеського національного медичного університету. У 2014 році керував розгортанням військових шпиталів у зоні воєнних дій на сході країни. Першим у польових умовах запропонував використання ендоскопічної апаратури. Особисто оперував і врятував життя сотням бійців.

 

   Номінація «Кращий медик» - САВЧАК Мирослава Ярославівна - фельдшер пункту екстреної медичної допомоги «Чижики» Пустомитівського району Львівської області. 26 років у професії. Працювала медичною сестрою, сільським фельдшером. З 2007 року працює фельдшером на пункті екстреної допомоги. У 2015 взяла відпустку і добровольцем поїхала працювати в НГУ «Перша медична рота», пізніше була мобілізована і служила в батальйоні імені генерала Кульчицького.

 

   Номінація «Новатор охорони здоров’я» - СЛЄСАРЕНКО Сергій Володимирович - доктор медичних наук, керівник Дніпропетровського центру термічної травми і пластичної хірургії. Понад 30 років оперує пацієнтів з множинними опіковими травмами. За час бойових дій на сході країни через його відділення пройшло понад 400 бійців з численними опіковими травмами.

 

   Номінація «Міжнародне співробітництво в охороні здоров’я» - ХУБЕРТУС фон Фосс - німецький педіатр і благодійник, керівник Мюнхенського дитячого реабілітаційного центру. За його сприяння в Україні створено понад 100 реабілітаційних центрів для дітей з ураженнями нервової системи, у яких пройшли лікування та реабілітацію понад 20 тисяч дітей. За 25 років співпраці з Україною з допомогою ХУБЕРТУСА фон Фосса було реалізовано медичні проекти, загальна вартість яких склала 25 млрд євро.

 

    Номінація «Служіння суспільству» - ЗІНИЧ Ігор Вікторович (посмертно) - санітарний інструктор 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, кіборг, провів в Донецькому аеропорту рекордні 34 дні. У підвалах терміналу облаштував медичний пункт, витягував поранених з позицій і надавав першу допомогу. Сам був поранений, але від ротації відмовився. Загинув 20 січня 2015 р. під завалами в новому терміналі.

 

   Ми запрошуємо всі засоби масової інформації, медичну спільноту, громадські організації усіх не байдужих людей прийняти участь у висуванні кандидатів на нагородження відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» і будемо вдячні всім , хто відгукнуться. Врешті, як зазначив керівник проекту завідувач кафедри управління охорони суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України, доктор медичних наук, заслужений лікар України Василь Князевич:

 

   « Ми повинні самі формувати власну еліту. Бо еліта - це не ті, хто мають великі гроші, а ті, хто служать людям». Детальна інформацію про проведення конкурсу розміщена на сайті управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації а також сайті ГО«Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» (orden.panteleimon@gmail.com)