Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Октябрь 2019 (3)
Сентябрь 2019 (12)
Август 2019 (11)
Июль 2019 (29)
Июнь 2019 (22)
Май 2019 (12)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНауково-практичний стоматологічний семінар

Науково-практичний стоматологічний семінарДнями, вже вчетверте у Сумах, відбувся науково-практичний семінар у форматі телемосту Київ-Харків-Суми «Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку». Захід пройшов за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Асоціації стоматологів України, групи компаній МедЕксперт, що займаються організацією освітянських проектів, які направлені на підвищення кваліфікації спеціалістів в галузі медицини та фармації.

 

   Сумський обласний осередок Асоціації стоматологів України теж долучився до організації телемосту. В ньому взяли участь 159 приватно-практикуючих стоматологів, стоматологів комунальних установ області та студентів 5-го курсу стоматологічного факультету Сумського медичного інституту.

 

   З вітальними словами виступили перший проректор НМАПО ім. П.Л. Шупика член-кореспондент НАМН України, професор Юрій Вдовиченко та віце-президент Асоціації стоматологів України, Головний позаштатний стоматолог МОЗ України Олексій Павленко. Вони наголосили на тому, що настав час надання стоматологічної допомоги в Україні згідно європейським стандартам, а телеміст допоможе підвищити кваліфікаційний рівень стоматологів та реалізувати всі наукові надбання у практичну діяльність.

 

   Доктор мед. наук, професор кафедри стоматології Інституту стоматології НМАПО ім. П.Л.Шупика Ірина Мазур прочитала лекцію «Алгоритм діагностики та лікування генералізованого пародонтиту», в якій порівняла український, нідерландський та шотландський протоколи діагностики та лікування генералізованого пародонтиту. Вона відмітила, що український протокол вимагає від стоматолога складних діагностичних заходів, які відсутні на первинній ланці (наприклад, рентгендіагностика). В шотландському протоколі для діагностики використовуються тільки пародонтальний зонд, яким можна забезпечити усіх стоматологів. Якщо глибина пародонтальної кишені до 3 мм, пародонтит може лікувати загальний стоматолог, а якщо глибше – стоматолог-пародонтолог. В українському протоколі не йдеться про лікування пародонтитів при дентальній імплантації. Ірина Мазур зупинилася на принципах не хірургічного лікування пародонтитів, а саме: на індивідуальній гігієні, загальній та місцевій антимікробній терапії, лікуванні гіперестезії після професійної гігієни. Вона розповіла про препарати антимікробної дії, які ефективні для лікування генералізованого пародонтиту.

 

   Друга лекція Ірини Мазур була присвячена підтримувальній терапії хворого на генералізований пародонти (прогноз, віддалені результати, ускладнення). Вона відмітила, що термін «диспансерний облік» замінено на термін «підтримувальна терапія», що хворі на пародонти кожних 3 місяці мають проходити підтримувальну терапію, яка включає в себе професійну гігієну, лікування гіперестезії, застосування препаратів кальцію з метою укріплення кісткової тканини щелеп.

 

   Доктор мед. наук, професор кафедри ортопедичної стоматології ІС НМАПО ім. П.Л.Шупика, керівник секції дентальної імплантології Асоціації стоматологів-ортопедів та зубних техніків України Павло Леоненко прочитав присутнім лекцію «Особливості планування та проведення дентальної імплантації і протезування у пацієнтів з генералізованим пародонтитом», в якій відмітив, що пародонтит виникає, якщо процеси руйнування кістки (деструкція) превалюють над процесом її утворювання. В таких випадках протезування та імплантацію проводити не можна, адже кістка не витримає навантаження.

 

   Необхідно укріпити її за допомогою остеотропної терапії, хірургічних методів заміни резорбованої кістки тощо, і тільки після цього проводити імплантацію або протезування з наступною підтримувальною терапією з метою запобігання периімплантитів (запалення тканин навколо імпланту).

 

   Доктор мед. наук, професор, проректор з наукової роботи НМАПО ім. П.Л. Шупика, головний позаштатний дитячий стоматолог МОЗ України та ГУОЗ м. Київ Наталія Савічук прочитала лекцію «Комплексне лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини рота», в якій вона підкреслила, що при збуднику інфекції (на вірус при герметичному стоматиті, на кандиду при грибкових стоматитах тощо) необхідно лікувати запалення, яке виникає під час захворювання.

 

   Лікар-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії, викладач НМАПО імені П.Л. Шупика, член Ученої Ради ІС НМАПО ім. П.Л. Шупика Світлана Хлебас розповіла про «Запальні процеси в порожнині рота та шляхи їх превенції», в якій зупинилася на тому, що необхідно лікувати запальні процеси, адже якщо не знімати біль, набряк, гіперемію, підвищення температури видужування затримується. Необхідно давати протизапальні та знеболюючі препарати не очікуючи виникнення болю після операцій, – наголосила спеціаліст.

 

   Болю та запаленням в ендодонтії була присвячена лекція кандидата мед. наук, доцента кафедри стоматології ІС НМАПО ім. П.Л. Шупика Наталії Юнакової. Вона підкреслила, що дуже важливо під час лікування ускладненого карієсу (пульпітів та періодонтитів) провести знеболення та протизапальну терапію з метою зменшення в кореневих каналах мікроорганізмів, щоб запобігти утворенню запальних процесів навколо верхівок кореневих каналів (в ділянці періапікальних тканин). Для вирішення цією задачі необхідно використовувати анестетики та протизапальні препарати.

 

   Завдяки телемосту відбувалося живе спілкування аудиторій Києва, Харкова та Сум з науковою стоматологічною елітою. Стоматологи ставили питання, дискутували з лекторами, обговорювали актуальні теми.