Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Сентябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіАпаратна нарада

18 вересня начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО провів чергове засідання апаратної наради. Керівник медичної галузі Сумщини поінформував присутніх про нараду з питань розвитку сільської медицини, яка відбулася 11 вересня у Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця під головуванням Президента України Петра ПОРОШЕНКА. На зібранні презентували проект реформування сільської медицини, який передбачає додаткове фінансування цієї галузі, щоб створити умови та мотивувати лікарів надавати якісну медичну допомогу в селах. Це і нове обладнання, і будівництво ФАПів та амбулаторій, забезпечення лікарів житлом і транспортом, значне підвищення заробітної плати. Окрему увагу у програмі приділяють телемедицині. За допомогою широкосмугового інтернету лікар зможе не тільки надавати консультації пацієнтам та фельдшерам дистанційно, а й бути частиною медичної спільноти та постійно підвищувати свій професійний рівень. Зокрема, на розвиток сільської медицини у 2018 році в результаті змін у бюджеті планується додатково направити понад 4 млрд грн, – зазначив посадовець.

 

   На порядку денному апаратної наради – результати оздоровлення дітей області, про що доповів заступник головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні з поліклінічного розділу роботи Валерій ОВОДЕНКО.

 

   Оздоровлення дітей проводилося у заміських оздоровчих закладах, стаціонарах, санаторіях та профілакторіях, пришкільних майданчиках. Всього оздоровлено понад 16 тис дітей, – акцентував доповідач.

 

   Особлива увага при відборі дітей на оздоровлення в літній сезон приділялась дітям-інвалідам; дітям з хронічними захворюваннями; дітям-сиротам; дітям, позбавленим батьківського піклування; дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей; дітям, один з батьків яких загинув у зоні проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів; дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій; внутрішньо переміщеним дітям із тимчасово окупованої території та зони проведення антитерористичної операції, – наголосив Валерій ОВОДЕНКО.

 

   Для медичних працівників, які працювали в дитячих оздоровчих закладах та наметових таборах, у травні проведено обласний семінар з питань організації та надання медичної допомоги, дотримання санітарно-епідемічного режиму, профілактики інфекційних захворювань, травм та надання невідкладної допомоги. Проведено залік серед присутніх медичних працівників та видані посвідчення на право роботи в оздоровчому закладі. Випадків отруєнь та групових захворювань у дитячих оздоровчих закладах не зареєстровано, – сказав виступаючий.

 

   На завершення апаратної наради начальник управління закликав керівників лікувально-профілактичних закладів посилити контроль за підготовкою установ до опалювального сезону.