Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіГепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно!

Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно!29 липня 2017 року в місті Суми у рамках всеукраїнської кампанії «Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно!» відбудеться акція з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами.

 

   Захід організований громадською організацією «Клуб Шанс» спільно з фахівцями обласної інфекційної клінічної лікарні ім. З.Й.Красовицького за підтримки управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації та МБФ «Альянс громадського здоров’я».

 

   Акція відбудеться з 11:00 до 14:00 години у сквері імені Т.Г.Шевченка.

 

   О 11-й годині на місці проведення акції запланований брифінг для журналістів за участі:

- обласного інфекціоніста Ірини Троцької;

- завідувача обласного гепатологічного центру Володимира Рябіченка;

- керівника ГО «Клуб Шанс» Олексія Загребельного;

- пацієнтів, які успішно пройшли лікування на гепатит С.

 

   На сьогодні більшість з інфікованих гепатитом С не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить безсимптомно. Ситуація з захворюваністю на вірусні гепатити в Україні набуває загрозливих форм.

 

   На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році саме гепатит буде найрозповсюднішою хворобою у світі. В Україні рівень інфікування може досягати 9% (серед осіб старше 15 років), а це майже 4 мільйони громадян.

 

   На сьогоднішній день Державна програма з лікування гепатитів недофінансована більш, ніж на 80%, відтак кількість медикаментів, що закуповуються, неспівмірна з потребами пацієнтів.

 

 

   Наша область заслужено вважається провідною щодо ефективної протидії поширенню вірусних гепатитів серед населення. У минулому році на Сумщині вперше діагностовано 348 випадків хронічного вірусного гепатиту С та 91 - гепатиту В. Захворюваність склала відповідно 31,04 та 8,12 на 100 тис. населення при середньодержавних показниках 13,69 та 3,59, що вказує на достатню діагностичну спроможність медичної мережі з раннього виявлення пацієнтів на курабельних, виліковних стадіях захворювання. Сумська область у 2016 році стала лідером з виявлення хворих на хронічний гепатит С.

 

   На Сумщині ще у 2007 році, за 6 років до прийняття державної, була прийнята обласна програма «Антигепатит», одна з перших в Україні. На виконання регіональної Програми протягом 2008-2017р.р. використано понад 6 млн.грн. Впровадження її дало можливість створити вобласті розгалуджену мережу гепатологічної служби.

 

   У звязку з усім зазначеним Сумщина отримує значні квоти для проведення противірусного лікування пацієнтів. Станом на 01.07.2017 від Міністерства охорони здоровя України у централізованому порядку до області надійшли препарати на загальну суму 10 млн. 225 тис. грн., що становить 72% від зазначеної для області квоти.

 

   По кількості хворих , які отримали лікування хронічного вірусного гепатиту С за кошти Державного бюджету в рамках виконання Програми станом на 01.07.2017, область посіла друге місце в країні: проліковано 349 осіб або 9% із 3 870 пролікованих в державі. Ефективність лікування склала 91%, що відповідає світовим стандартам.

 

   На часі в гепатологічному центрі перебуває на диспансерному обліку близько 3,5 тисяч пацієнтів з хронічним вірусним гепатитом. Потребують лікування 890 хворих на гепатит С (в Україні всього – 9 095).

 

   У 2014-2017 роках проведено також лікування 81 хворого на гепатит С препаратами, отриманими від Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.

В області здійснюються заходи і щодо специфічної профілактики вірусного гепатиту В. У 2016-2017 роках було вакциновано 1 251 медичного працівника, в той же час в 11 областях України протягом останніх років кошти на проведення імунізації не виділялись. У минулому році від гепатиту В додатково щеплено 125 осіб із груп ризику з 379 по Україні в цілому.

 

   Саме задля привернення уваги громадськості до проблем вірусного гепатиту та з метою покращення обізнаності населення і проводиться акція.

 

   Під час заходу кожен охочий зможе безкоштовно в мобільній амбулаторії отримати практичні рекомендації з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції та лікування. Всіх людей з позитивним результатом експрес-тесту на гепатит С буде направлено до лікаря-інфекціоніста та надано 30% та 50% знижки-бланки «Сінево» для проведення поглибленої діагностики.

 

   Організатори будуть безкоштовно розповсюджувати серед громадськості тематичну літературу та засоби особистого захисту.

 

   Закликаємо жителів міста Суми долучатися до акції та дізнатися більше про гепатити!