Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июль 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіАктуальні питання в наданні паліативної та хоспісної допомоги

Актуальні питання в наданні паліативної та хоспісної допомоги29 червня у конференц-залі Сумської обласної клінічної лікарні відбулося засідання обласної школи організаторів на тему «Актуальні питання паліативної допомоги. Організація медичної допомоги інкурабельним пацієнтам, у тому числі при хронічному больовому синдромі, проблеми та шляхи їх вирішення». Участь у заході взяли керівники лікувально-профілактичних закладів Сумщини.


  На початку засідання зі вступним словом до присутніх звернулася заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Надія ЛИСЕНКО. Тема нашого зібрання дуже важлива, адже організація надання паліативної допомоги є однією із пріоритетів нашого управління. Більше 12 тис. жителів Сумської області потребують хоспісної допомоги, – зазначила посадовець.

 

  Йшлося на зібранні про перспективи розвитку сучасної доступної та ефективної служби паліативної та хоспісної допомоги в регіоні. Також обговорювали нормативно-правові засади в організації надання паліативної допомоги. Пакет директивних документів було розіслано на електронні адреси в усі лікувально-профілактичні заклади області для опрацювання та використання в роботі.


   Говорили і про доступність паліативної та хоспісної допомоги особам похилого віку, адже багато таких людей потребує підтримки, проте не вистачає медичних кадрів, які б мали спеціальну підготовку з надання такої допомоги.


  Акцентували і на наданні паліативної та хоспісної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, адже ВІЛ-інфекція належить до хвороб із тривалим перебігом та несприятливим прогнозом. Через упереджене ставлення до ВІЛ-інфікованих хворих у суспільстві соціальний статус таких людей знижується. Вони постійно перебувають у стані стресу та соромляться свого статусу і досить часто пізно звертаються за допомогою або не звертаються взагалі.


 Також обговорювали організацію надання паліативної і хоспісної допомоги онкохворим з хронічним больовим синдромом та хворим на туберкульоз.


  Звернули увагу на перспективи розвитку паліативної допомоги дітям. Розвиток паліативної та хоспісної допомоги визначено пріоритетом державних політик усіх розвинених країн світу, у яких створено потужну мережу спеціальних закладів для цього контингенту хворих, де вони отримують належне лікування та необхідний догляд. Адже досі не налагоджена система забезпечення всебічної психологічної та соціальної підтримки маленьким пацієнтам, яким встановлено смертельний діагноз, та членам їх сімей, зокрема, консультацій психологів і програм адаптації.


  На завершення засідання школи організаторів присутні заслухали виступ представника комунального підприємства «СумиФарм». Доповідач розповіла про фармакологічне забезпечення знеболюючою терапією паліативних хворих та правильність виписки рецептів пацієнту для отримання необхідних лікарських засобів.