Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНарада-семінар «Ефективність впровадження клінічних настанов та протоколів надання медичної допомоги у практику лікаря внутрішньої медицини»

Нарада-семінар «Ефективність впровадження клінічних настанов та протоколів надання медичної допомоги у практику лікаря внутрішньої медицини»22 червня у конференц-залі Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення відбулася нарада-семінар «Ефективність впровадження клінічних настанов та протоколів надання медичної допомоги у практику лікаря внутрішньої медицини» за участю головного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Терапія», член-кореспондента НАМН України, професора, д.мед.н. Василя НЕТЯЖЕНКА та професора Тетяни МАЛЬЧЕВСЬКОЇ. Участь у заході взяли головний терапевт управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Галина ХОМЕТА, обласний кардіолог Ігор МАРЦОВЕНКО, обласний невропатолог Володимир ДЖЕПА, терапевти, кардіологи, ендокринологи, невропатологи, лікарі загальної практики-сімейної медицини, лікарі-інтерни та студенти.


   На початку семінару Василь НЕТЯЖЕНКО зупинився на Урядовій програмі «Доступні ліки». В Україні багато людей хворіють на гіпертонію. Щороку у 100 000 осіб стається інсульт, який значно легше попередити, ніж вилікувати. Для профілактики ускладнень серцево-судинних захворювань треба контролювати артеріальний тиск, – зазначив фахівець Міністерства.


  Завдяки програмі «Доступні ліки», що стартувала з 1 квітня 2017 року, деякі препарати для лікування гіпертонії можна придбати безкоштовно або з незначною доплатою. Пацієнтам потрібен лише рецепт лікаря. Таким чином вдається забезпечити звернення до лікарів якомога більшої кількості людей, що і є головним завданням Урядової програми.


  Деякі пацієнти з підвищеним тиском не потребують медикаментозного лікування. Для них потрібна модифікація способу життя. Лікарі мають детально інформувати пацієнтів про ті ліки, які можна отримати безкоштовно, без доплат. Адже фармацевт в аптеці, зазвичай, радить найдорожчі препарати», зауважив Василь НЕТЯЖЕНКО.


  Учасники семінару переглянули відео про дотримання правил вимірювання артеріального тиску. Для пацієнтів важливим є вимірювання тиску вдома, адже його підвищення може бути «гіпертонією білого халату», тобто викликатися страхом перед медичними працівниками, – порадив лікарям Василь НЕТЯЖЕНКО.


  У рамках заходу відбувся круглий стіл, на якому обговорювалися клінічні настанови та клінічні випадки при лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу. Зокрема, йшлося про стандарти діагностики гіпертонічної хвороби відповідно до рекомендацій 2013 року, лікування хворих при високому нормальному артеріальному тиску, вибір раціональних антигіпертензивних препаратів, нові методи лікування резистентної гіпертонічної хвороби, до яких рівнів необхідно знижувати артеріальний тиск у людей похилого віку та у пацієнтів з цукровим діабетом.


  Учасники зібрання почули багато нової корисної інформації, яку у подальшому використають на практиці.